captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Pranckietis įgėlė G. Landsbergiui dėl prezidento statuso suteikimo jo seneliui

Nerimstant aistroms dėl valstybės vadovo statuso suteikimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įkando jo anūkui, konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Nesiseka Vytautams Lietuvoje – vienam karūną pavogė, kitam niekaip statuso nesuteikia. Dar reikės istorikų paklausti, ar ne anūkas Vytautui Didžiajam arklį pabaidė. Jeigu rimtai, po vakarykščių Gabrieliaus Landsbergio viešų pasisakymų, kyla klausimas, kodėl Gabrielius Landsbergis nesiekia įamžinti senelio nuveiktų darbų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė V. Pranckietis.

G. Landsbergis antradienį LRT laidoje „Dėmesio centre“ sakė, kad V. Landsbergio klausimas iškeltas siekiant nukreipti dėmesį nuo kitų „valstiečiams-žaliesiems“ nepatogių temų.

„Akivaizdu, kad prasidedant sesijai klausimas bus apie Ramūno Karbauskio asmeninius santykius, krentančius reitingus, nevykstančias reformas, griūvančią koaliciją ir taip toliau. Kas gali būti geriau, negu pasipiktinti profesoriumi Landsbergiu, kuris be abejonės, visada sukelia didelį emocijų pliūpsnį iš visų pusių, visokių Užgavėnių personažai, gražuliai, pradeda lįsti iš visų pakampių, diskutuoti, manydami, kad čia yra jų nuomonė šitoje situacijoje yra labai svarbi, ir, mano akimis žiūrint, įžeidinėti žmogų, kuris tikrai to nenusipelnė“, – kalbėjo jis.

Konservatorių lyderis teigė dėl tos priežasties paprašęs kolegų elgtis pagarbiai, ir neturint aiškios paramos šiam klausimui, jo net nekelti. Jo kėlimas, pasak G. Landsbergio, reiškia arba naivumą, arba piktavališką veiksmą norint pasišaipyti.

„Tokie klausimai, kurie kalba apie mūsų istorinę praeitį ar kitus dalykus, kartais, galbūt, jie turi būti palikti istorijai. Galbūt – jeigu mes matome, kad plačiai siekiančio politinio sutarimo tam nėra. Aš manyčiau, kad tai būtų šiuo atveju teisingiausias dalykas“, – sakė G. Landsbergis.

Politiko vertinimu, ne V. Landsbergio užduotis yra padėti tašką šioje istorijoje. „Tą tašką turi padėti politikai, kurie apsisprendžia Seime balsavimu vienaip ar kitaip – kelti ar nekelti šito klausimo. Aš esu pasakęs ir kolegoms, kad asmeniškai šito klausimo niekada nekelsiu, dėl įvairiausių priežasčių – dėl subjektyvumo ir visų kitų, nepriklausomai, kokia yra mano asmeninė nuomonė, žmogaus man artimo, kurį aš gerbiu, ir kuris man yra pavyzdys“, – sakė G. Landsbergis.

V. Landsbergio statuso klausimas sukėlė emocijų audrą

„Valstiečių-žaliųjų“ lyderio Ramūno Karbauskio išreikšta abejonė, ar dauguma šios frakcijos narių palaikytų Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyvą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui, sukėlė tikrą emocijų audrą.

Pats R. Karbauskis BNS penktadienį teigė asmeniškai tokio siūlymo nepalaikantis ir pabrėžė, kad tai išskirtinai V. Pranckiečio iniciatyva, nederinta su frakcija.

„Tikėtis, kad mūsų dauguma ar kokia nors dalis tikrai remtų šitą sprendimą, aš nebūčiau tuo tikras“, – BNS kalbėjo R. Karbauskis.

Konservatorė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad R. Karbauskis visada buvo prieš vakarietišką Lietuvos kryptį.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...