captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus valdantieji susikirto: milijoną eurų skirti sporto klubams ar gatvėms tvarkyti

Vilniaus tarybos valdančioje daugumoje – konfliktas. Šįkart susikirsta dėl biudžeto lėšų perskirstymo: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija siūlo sostinės krepšinio komandai „Lietuvos rytas“ ir futbolo klubui „Žalgiris“ skirti papildomai po 0,5 mln. eurų, tačiau liberalai įsitikinę, kad pinigai reikalingesni miesto gatvėms tvarkyti.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Po pusę milijono papildomai

Pirmadienį Vilniaus savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija išplatino pranešimą, kuriame pristatytas siūlymas didinti finansavimą Vilniaus „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ sporto klubams – kiekvienam pridėti po 500 tūkst. eurų. Konservatorių teigimu, miesto biudžetas nuosekliai auga, o tai esą leidžia nukreipti investicijas į sportą ir stiprinti tiek krepšinio, tiek futbolo kultūrą Vilniaus mieste.

„Tiek „Lietuvos rytas“, tiek Vilniaus „Žalgiris“ demonstruoja dideles sportines ambicijas, kurioms reikia reikšmingesnio finansinio palaikymo. Jei norime, kad komandos sėkmingai pasirodytų Europos turnyruose, turime didinti skiriamą biudžetą ir tai šiandien jau leidžia padaryti stabiliai didėjantis miesto biudžetas. Vilniečiai pasiilgę skambių pergalių, kurių be stiprių sporto klubų nebus“, – pranešime pacituotas TS-LKD frakcijos narys Adomas Bužinskas.

Toks konservatorių pasiūlymas iš karto sulaukė koalicijos partnerių iš Liberalų sąjūdžio frakcijos atsako.

Liberalai siūlymą įvertino skeptiškai ir užsipuolė konservatorius – esą pastarieji siūlo „paimti“ pinigus iš miesto tvarkymo lėšų. „Kadangi šiam tikslui ir taip trūksta kelių milijonų, vadinasi, turėtų būti arba mažiau tvarkomas miestas, arba tiesiog didinama miesto skola“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Vincas Jurgutis.

Perskirstant Vilniaus miesto biudžetą savivaldybės administracija siūlo nepanaudotas investicines lėšas (jos turėjo būti naudojamos iš dalies prisidedant prie Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamų projektų, bet šie projektai nepradėti įgyvendinti – red. past.) skirti miesto tvarkymui bei kompensacijoms už lengvatinį keleivių vežimą. „Papildomų lėšų neskyrus, metų pabaigoje trūks finansavimo šioms funkcijoms“, – pareiškė liberalai, vertindami kolegų koalicijoje siūlymą.

Liberalus apkaltino netinkamai interpretavus

Tačiau A. Bužinskas piktinasi, kad frakcijos pasiūlymas buvo liberalų interpretuotas ne visai tiksliai. „Miesto ūkio departamente sutaupyta 2,89 mln. eurų iš tos skilties, kur buvo numatytas europinių projektų kofinansavimas. Neaišku, dėl kokių priežasčių savivaldybė 2017 metais nepradėjo ir nepradės tų projektų iš viso, todėl ta suma nebus panaudota. Ta suma dedama į biudžetą perskirstymui. Liberalai savo ruožtu siūlo ją skirti gatvių infrastruktūros tvarkymui, mes siūlom tam palikti beveik 2 mln. eurų ir milijoną perskirstyti sporto klubams. Nėra taip, kad tie pinigai buvo suplanuoti miesto tvarkymui ir dabar nebebus iššluotos gatvės. Klausimas – ar jie taip neatsakingai planavo miesto biudžetą, kad reiks 3 mln. eurų papildomai“, – 15min frakcijos siūlymo niuansus paaiškino A. Bužinskas.

Pasak konservatorių frakcijos atstovo, tie pinigai nebus iš nieko atimti – tiesiog juos perskirstyti siūloma kitaip, nei nori liberalai.

Pritrūks sniego valymui?

V. Jurgutis su kolega nesutinka. Esą šie pinigai tikrai buvo numatyti europinių projektų finansavimu ir tam nebus panaudoti, tačiau šių metų biudžete miesto tvarkymui trūksta pinigų. Dėl to nepanaudotos kitur lėšos skiriamos būtent šiai biudžeto eilutei.

„Mano nuomone, dar spalio ar lapkričio mėnesį gali tekti papildomai skirti būtent šiai programai, nes nebuvo pakankamai numatyta ir, tiesą sakant, taip yra su tuo biudžetu, jau jį sudarant buvo aišku, kad pinigų ten trūks ir per metus teks skirti papildomai. Nekalbant, kad iš tos programos lėšų buvo grąžinta ir nemažai skolų“, – teigė Liberalų frakcijos seniūnas.

Tad šias nepanaudotas lėšas skyrus kam nors kitam, kad ir sporto klubams, miesto tvarkymo biudžeto skylė nesumažėja, o tą pajustų esą visi vilniečiai. Nes miesto tvarkymas tai ir šaligatvių remontas, ir sniego kasimas, ir žolės pjovimas, ir kiti ūkiniai darbai. Paklaustas, ar skyrus mažiau papildomų lėšų, gali pradėti jų stigti sniego valymui, V. Jurgutis to neatmetė.

„Gali pradėti trūkti. Arba bus didinama skola, reikės mokėti palūkanas, be to, kai yra skolos tiekėjams, sunkiau kalbėtis dėl kokybiškų darbų. Arba reikės mažinti darbų apimtis. Dėl to tikiuosi, kad šitie dalykai neįvyks, nes norime, jog miestas būtų tvarkomas normaliai ir kokybiškai“, – kalbėjo V. Jurgutis.

Stebisi nuomonės pokyčiais

Jis, tiesa, nedrįso šito nesutarimo vertinti kaip dar vieno konflikto tarp miestą valdančių partijų. Tačiau jis neslėpė nuostabos, kad dar vos prieš kelias dienas A. Bužinskas kėlė klausimą dėl krepšinio klubo finansavimo, o dabar siūlo tą finansavimą didinti didžiule suma.

Pats A. Bužinskas tokį savo požiūrio pokytį paaiškino socialiniame tinkle „Facebook“, teigdamas, kad „komandai vadovaujant Gedvydui Vainauskui, TS-LKD frakcija taip pat buvo skeptiškai nusiteikusi dotacijos atžvilgiu šiam klubui. Visgi, pasikeitusi vadovybė išskaidrino vidaus procesus, sukomplektavo perspektyvią komandą ir yra pasiruošusi susigrąžinti fanų pasitikėjimą.“

Socialdemokratai nenori priešinimo

Dar vienos koalicijai priklausančios frakcijos atstovas, socialdemokratas ir vicemeras Gintautas Paluckas, įsitikinęs, kad supriešinti tokių dalykų kaip sporto komandų rėmimas ir gatvių tvarkymas nereikėtų. Esą normalu, kad sutaupytos lėšos gali būti perskirstytos, o šių metų biudžete numatyti pinigai gatvių remontui ir taip gali nebūti visi panaudoti, nes darbų sezonas eina į pabaigą.

„Gatvių valymui lėšos yra suplanuotos metų pradžioje tvirtinant biudžetą. Todėl šie klausimai nėra susiję. Jei bus itin didelis sniego kiekis ar pan., tuomet reikės ieškoti papildomų lėšų, bet teigti, kad jų reikia papildomai jau dabar, negalima“, – kalbėjo G. Paluckas.

Vilniaus miesto tarybai pasiūlymas dėl milijono eurų dotacijos Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir „Žalgiriui“ bus teikiamas trečiadienį.

2017 metais Vilniaus miesto biudžete krepšinio klubui „Lietuvos rytas“ numatyta 1,158 mln. eurų dotacija, futbolo komandai „Žalgiris“ – 868 tūkst. eurų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...