captcha

Jūsų klausimas priimtas

Namų darbai tėvams: ar parinkote vaikams saugų kelią į mokyklą?

Tėvams mokslo metų pradžia – ne tik šventė, bet ir rūpestis dėl jų saugaus kelio į mokyklą. Pasirūpinti vaikų saugumu galime pamokę juos saugaus elgesio gatvėje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Kaip tik ši savaitė yra laikas, kai tėveliai gali atlikti namų darbus, kuriuos jie galėjo pradėti ir anksčiau. Tėveliai turėtų parinkti vaikams saugų kelią į mokyklą, aptarti maršrutą, paskaičiuoti laiką, kiek tas maršrutas užtrunka, ir parinkti ne trumpiausią, bet saugiausią kelią, įvertinant esančius objektus ir esamas gatves, kurias vaikas turės pereiti norėdamas patekti į mokyklą“, – pataria Vilniaus apskrities VPK kelių policijos vyresnioji specialistė Aistė Dijokaitė.

Pasak kelių policijos vyresniosios specialistės, tėveliai, kurie veža vaikus į mokyklą automobiliu, taip pat turėtų pasiskaičiuoti, kiek laiko kelionė trunka.

„Kai laiko mažai, yra nepaisoma kai kurių taisyklių, trūksta budrumo, trūksta atidumo tiek vaikams, tiek suaugusiems“, – pabrėžia A. Dijokaitė.

Pašnekovės teigimu, renkant kelią į mokyklą reikia akcentuoti gatvės perėjimui skirtas pėsčiųjų perėjas, parenkant reguliuojamą, nereguliuojamą, požeminę arba esančią virš kelio.

„Jeigu jų nėra, tada nurodoma sankryža ir kad ją reikia pereiti ties susikirtimo linijomis. Nereikėtų vaikų gatve gąsdinti, o tiesiog paaiškinti, kaip teisingai tą gatvę pereiti“, – pataria A. Dijokaitė.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...