captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tautinių mažumų vaikai kuria filmą apie Sausio 13-ąją

36 vaikai iš įvairių Lietuvos miestų, daugiausia rusakalbės aplinkos, kartu su režisieriumi Vytautu V. Landsbergiu stovykloje kuria filmą apie Sausio 13-ąją. 
gyvenulaisvai.lt nuotr.
gyvenulaisvai.lt nuotr.

„Man netikėta, kad šita karta, nemačiusi ir nedalyvavusi [Sausio 13-osios įvykiuose], jau gali gana rimtai reflektuoti, netgi empatiškai persikelti į tą laiką, jo personažus, pajausti, ką jie išgyveno”, – sako režisierius.

Filmo kūrimas – būdas, kurį projektas „Gyvenu laisvai“ jau trečius metus naudoja tam, kad ugdytų tautinių bendrijų jaunimo pilietiškumą, skatintų geriau pažinti, suvokti ir puoselėti krašto kultūrą ir tapatybę.

Stovyklos dalyvė Karolina Juodzevičiūtė pasakoja, kad ruošdamasi filmavimui, stengėsi surinkti autentiškų prisiminimų.

„Kadangi nesu to patyrusi, prieš filmavimą paskambinau savo tetai, paklausinėjau jos, kadangi ji gyvena šalia televizijos ir radijo pastato. Tai buvo mano papasakota tetos istorija“, – pasakoja moksleivė.

Vis dėlto V. V. Landsbergis teigia, kad visi moksleiviai turi ir individualų santykį su šia svarbia data: „Jie nėra pasyvūs dalyviai, jie analizuoja, turi argumentuotą nuomonę, [...] visiems tai svarbu.“

Režisierius pasakoja, kad kalbėdamasis su moksleiviais vertė juos įsivaizduoti ir nemalonias situacijas – juk ne visi ir tuo metu buvo tik herojai.

Pirmojoje „Gyvenu laisvai“ stovykloje V. V .Landsbergis su Šalčininkų moksleiviais kūrė filmą „Paulavos respublika“, vėliau ėmėsi pasakojimo apie partizanų vadą Juozą Lukšą-Daumantą.

Šią vasarą sukurtą filmą, žadama, galima bus pamatyti projekto internetiniame puslapyje.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...