Lietuvoje

2017.08.28 15:42

Maltiečiai ir D. Grybauskaitė kviečia: imkimės darbų, kad mažųjų svajonės galėtų užaugti

LRT.lt2017.08.28 15:42

Maltiečiai kartu su prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ rengia mokyklinių priemonių dovanojimo šventę sunkumus patiriantiems vaikams. Įmones, organizacijas, akademinę bendruomenę ir visus geros valios žmones šventės organizatoriai kviečia rugpjūčio 31 d. 11.30 val. į S. Daukanto aikštę Vilniuje atnešti mokyklinių ir ugdymo priemonių, kurios atiteks nepriteklių patiriantiems vaikams. 

Atneštos gėrybės bus keičiamos į vaikų dainas, šypsenas, padėkas ir rėmėjų vaišes, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Maltiečiai jau penktus metus vykdo mokyklinę vaikų paramos akciją „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, per kurią renka lėšas bei mokyklinius reikmenis globojamų šeimų ir maltiečių vaikų dienos centrų vaikams. Šiemet ji vyksta rugpjūčio 1–rugsėjo 30 dienomis.

Per visą Lietuvą maltiečiai yra įkūrę 12 vaikų dienos centrų, atrodo, nemažai, bet pagalbos prašančiųjų nemažėja, vadinasi, ir tokių centrų poreikis išlieka. Štai per vienerius metus – nuo vienos vaikų paramos akcijos iki kitos – maltiečiai atidarė 2 naujus vaikų dienos centrus. Abu Žemaitijoje – Užventyje ir Telšiuose. Iš viso maltiečiai globoja beveik 1700 vaikų per visą Lietuvą – tai daugiavaikių šeimų mažieji, našlaičiai, specialiųjų įstaigų globotiniai, vaikai iš socialines ar finansines problemas patiriančių šeimų, lankantys maltiečių vaikų dienos centrus ir jaunimo centrus.

Šiemet į maltiečių kvietimą prisidėti prie akcijos atsiliepė beveik visos Lietuvos miestų ir miestelių savivaldybės, seniūnijos, merijos – savo biuruose pasistatė daiktadėžes ir paskatino darbuotojus į jas rinkti mokyklinius reikmenis. Kviečiame prisidėti ir verslo įmones – juk dažnai po konferencijų bei mokymų lieka rašiklių, užrašų knygelių, kuprinių, kitų priemonių, kurios vaikams gali būti tokios reikalingos mokykloje.

Taigi aikštėje laukiami norintys paaukoti mokyklinių reikmenų, pageidaujantiems akcijos organizatoriai gali atvežti dėžių ir pastatyti įmonėje, surinktus daiktus galite atgabenti ir patys į maltiečių biurą Gedimino pr. 56B, Vilniuje, arba kreiptis į maltiečius savo mieste. Informacija tel. (8 5) 249 7304.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt