captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius: parama Ukrainos teisėsaugos institucijoms bus tęsiama

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį susitikime su Ukrainos antikorupcinių institucijų vadovais pabrėžė, kad Ukrainos reformos, skirtos kovai prieš korupciją, yra esminės, siekiant sukurti klestinčią europietišką valstybę, ir jas būtina tęsti.
URM nuotr.
URM nuotr.

Kaip skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime žiniasklaidai, ministras pirmadienį Vilniuje susitiko su Nacionalinio antikorupcijos biuro direktoriumi Artemu Sytnyku ir jo pavaduotoju Gizo Uglava, Specialiosios antikorupcinės prokuratūros vadovu Nazaru Kholodnitskiu ir Europos Sąjungos (ES) projekto, skirto kovai prieš korupciją Ukrainoje, vadove Eka Tkeshelashvili.

„Sveikiname specialių Ukrainos institucijų, skirtų kovai prieš korupciją, darbą bei viliamės, kad joms ir toliau bus sudarytos sąlygos veikti nepriklausomai ir efektyviai. Nemažiau svarbu yra tai, kad jų tiriamos bylos ne tik pasiektų teismus, bet ir būtų gauti konkretūs šių tyrimų rezultatai, atsirastų nuosprendžiai teismuose. Būtina pačiu artimiausiu metu sukurti specialų antikorupcinį teismą“, – sakė ministras.

Susitikime dalyvavę Ukrainos atstovai dėkojo už Lietuvos ekspertinę paramą reformuojant Ukrainos teisėsaugos institucijas.

Šiuo metu Ukrainoje vykdomam ES paramos projektui teismų reformos srityje vadovauja Lietuvos ekspertas Dovydas Vitkauskas, ES patariamajai misijai, teikiančiai ekspertinę paramą Ukrainos teisėsaugos institucijoms, vadovauja Kęstutis Lančinskas, konsultuoti Ukrainos institucijas nuolat vyksta trumpalaikiai Lietuvos ekspertai, bendradarbiauja įvairios abiejų šalių institucijos.

Ministras užtikrino, kad Lietuvos ekspertinė parama Ukrainos teisėsaugos institucijoms bus ir toliau tęsiama.

Ukrainos antikorupcinių institucijų atstovų delegacija Lietuvoje dalyvauja stažuotėje, skirtoje perimti pažangią Lietuvos patirtį tiriant neteisėto praturtėjimo bylas. Vizito metu jie susitiks su Lietuvos Konstitucinio Teismo, Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir kitų institucijų atstovais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...