captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė Kaune susitiks su Portugalijos prezidentu

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį Kaune susitiks su Portugalijos prezidentu Marcelo Rebelo de Sousa. Portugalijos vadovas atvyksta lankyti Lietuvoje dislokuotų savo šalies karių, teigiama prezidentūros pranešime žiniasklaidai. 
Marcelo Rebelo de Sousa, AFP/Scanpix nuotr.
Marcelo Rebelo de Sousa, AFP/Scanpix nuotr.

Valstybių vadovai aptars saugumo padėtį Europoje ir bendradarbiavimą NATO. Tauragėje rotuojasi jau 3-ioji Portugalijos karių kuopa, ši šalis taip pat aktyviai dalyvauja Baltijos šalių oro policijos misijoje, yra atsiuntusi karius į NATO vadavietę Vilniuje.

Kaip teigiama pranešime, susitikime bus aptariamas ES energetinis saugumas ir atsakas į hibridines grėsmes. Tarptautinėje „Espoo“ konferencijoje Portugalija išreiškė tvirtą paramą Lietuvos pozicijai dėl nesaugios Astravo AE keliamos grėsmės visai Europai. Kaip ir Lietuva, Portugalija taip pat vykdo SGD terminalo veiklą ir viena pirmųjų pradėjo importuoti suskystintas gamtines dujas iš JAV.

Šalių vadovai taip pat apsvarstys svarbiausius ES darbotvarkės klausimus: prasidėjusias derybas dėl „Brexit“, atsaką į migracijos krizę, glaudesnį ES bendradarbiavimą saugumo bei gynybos srityse.

Prezidentai daug dėmesio skirs ir dvišalių santykių plėtrai. Per pastaruosius metus Portugalijos investicijos Lietuvoje išsaugo daugiau nei trečdaliu, tačiau yra dar daug neišnaudoto potencialo bendradarbiauti maisto ir chemijos pramonės, aukštųjų technologijų bei kitose srityse.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...