Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Neringoje – vasaros pradžios šventė

ELTA 2015.09.08 13:45

Neringoje penktadienį skelbiama vasaros pradžia. Kurortinį gyvenimą vėl įsiūbuos po kelių valandų prasidedantis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“. Startą vasaros pradžios šventei duos į Neringą penktadienį užsuksiančios tarptautinės dviratininkų lenktynės „Auksinės kopos“, finišuosiančios Nidos uosto teritorijoje.

Neringoje penktadienį skelbiama vasaros pradžia. Kurortinį gyvenimą vėl įsiūbuos po kelių valandų prasidedantis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“. Startą vasaros pradžios šventei duos į Neringą penktadienį užsuksiančios tarptautinės dviratininkų lenktynės „Auksinės kopos“, finišuosiančios Nidos uosto teritorijoje.

Šventinį šurmulį kels ir burtis Nidos uoste kvies Nidos gatvėmis žygiuosiantis Sedos miestelio vaikų pučiamųjų instrumentų orkestras.

Kiek vėliau vakarėjančioje Nidoje nuskambės pirmieji festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ akordai. Lietuviškos muzikos šventės atidarymo koncerte nuo 20 val. koncertuos Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas kartu su Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjais.

Vėlų penktadienio vakarą Nidos uoste džiazuos Neringos kurorto draugai – grupė „Keksi“ iš Latvijos. Jaunimui šį vakarą bus skirta nuo pusės dvylikos vyksianti klubinė programa su Virus J ir Egle Jakštyte.

Gegužės 25-osios vidurdienį šeimos su vaikučiais kviečiamos į geriausių Lietuvos vaikų kolektyvų koncertą. Šeštadienio popietę Nidos uoste koncertuos ansamblis „Lietuva“. Atgis ir Bardų skveras.

Pasak festivalio organizatoriaus Žilvino Žvagulio, didžiausia staigmena žiūrovų laukia šeštadienio naktį. Kartu su tradiciniu Ovidijaus Vyšniausko ir Gintaro Zdebskio sukurtu himnu „Nidai“ skambės ir penkerius metus ieškotas ir brandintas naujasis Nidos festivalio himnas „Ant bangos“. Jo autorė – Laura Remeikienė, sugebėjusi savo kūryba sujungti senąją festivalio dvasią su šiandieniniu jo vaidmeniu.

„Neslėpsiu, kad festivalis per tiek metų smarkiai pasikeitė. Juk prasidėjo jis iš didelės dvasios ir noro skleisti tą tikrąją lietuvišką muziką, kurios kasdien – vis mažiau. Tačiau Nidos festivalis vis dar yra pats lietuviškiausias renginys, nesvarbu, kokie išoriniai veiksniai tam norėtų sutrukdyti“, – sakė Ž. Žvagulis.

Skambiausias savaitgalio akordas nuskambės didžiojo Nidos festivalio koncerto metu. Prieš koncertą Kuršių marias raižys laivų paradas, kviesdamas visus prisijungti prie prasidėjusio laivybos sezono.

Sekmadienį krepšinio aikštelėje iššūkį Nidos festivalio dalyviams mes neringiškiai. Kurorto komandai vadovaus Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Savaitgalį duris taip pat atvers kūrybinės dirbtuvės bei vaikų ir jaunimo konkurso „Žvilgsnis į kuršių neriją“ paroda, vyks sakralinės muzikos festivalis „Laudate Dominum“.

„Neringa šiandien žengs pirmuosius žingsnius aktyvaus kurortinio sezono link. Nekantriai laukiame į kurortą sugrįžtančių ištikimų Neringos draugų. Viliamės, kad poilsį kūnui ir sielai siūlanti Neringa šiais metais taps džiugiu atradimu ir čia dar nebuvusiems. Tuo labiau kad vasarą pasitinkame intensyvia kultūrine programa, rekonstruota dviračių tako atkarpa tarp Nidos ir Preilos, tarptautiniu futbolo turnyru ir kitomis naujovėmis“, – sako D. Jasaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Streikas
Nuolat pildoma 24
2023.09.29 08:00
Nuolat pildoma

3000 pedagogų pradėjo streiką, dalis mokytojų jau žygiuoja į Vilnių

atnaujinta 9.10
24
Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16