captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karbauskiui jau kliūna ir gira: „Žiūrėkite, kiek joje yra alkoholio“

Blaivybės šauklys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patarė atidžiau rinktis girą, mat joje gali būti iki 2 laipsnių alkoholio. 
T. Vinicko (DELFI.lt) nuotr.
T. Vinicko (DELFI.lt) nuotr.

„Atkreipkite dėmesį, ką duodate savo vaikams“, – perspėjo R.Karbauskis, kuris dalyvavo Kaune vykusiame pilietiniame festivalyje „Laisvės piknikas“ surengtoje diskusijoje, skirtoje kovai su alkoholiu.

„Valstiečių“ lyderis stebėjosi, kad nealkoholiniame aluje negali būti daugiau kaip 0,5 laispnio alkoholio, o giroje – net 2 laipsniai.

R.Karbauskis taip patmėgino paaiškinti renginio dalyviams, kodėl buvo priimti kai kurie alkoholio ribojimai Seime.

„Niekas iš mūsų nekovoja su alkoholiu. Mūsų tikslas – riboti jo vartojimą“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

Jis vėl mušėsi į krūtinę ir kartojo, kad valdantieji niekada net nebandė riboti festivalių laisvės.

„Priėmėme tris esminius sprendimus – sumažintas alkoholio prekybos laikas, uždrausta alkoholinių gėrimų reklama ir iki 20 metų pakeltas alkoholio vartojimo amžiaus cenzas“ – kalbėjo R.Karbauskis. 

Pasak jo, visi sprendimai Seime buvo nukreipti į jaunimą, o rezultatų neimanoma pastebėti per vieną dieną – tai esą pasijus ateityje. 

Kokie apribojimai galimi kitais metais?

R.Karbauskis paskelbė, kad iki kitų metų birželio Vyriausybė turėtų pateikti išvadas dėl alkoholio prekybos tinklo kūrimo, nes tai esą vienas efektyviausių būdų riboti alkoholio pasiekiamumą.

R.Karbauskio oponentė, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Aušrinė Armonaitė pareiškė mananti, kad politikai neturėtų primesti vieno žmonių elgesio modelio.

„Žmogus pats atsakingas už savo veiksmus ir galimybę rinktis, tačiau dažnai tai užmirštame“, – svarstė Seimo narė.

Pasak A.Armonaitės, draudimais ribojamas alkoholinių gėrimų pardavimas, tačiau nieko nedaroma mažinant jo paklausą. „Šioje srityje nieko nedaroma ir aš žinau kodėl: sukurti sistemą reikia lauko ir pastangų. Politikams gerokai paprasčiau nustatyti draudimus“, – pareiškė A.Armonaitė.

Šaltinis www.lrytas.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...