captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilnius privatizuos partijų nuomojamas patalpas

Politinės partijos Vilniuje patalpas iki šiol nuomojasi nebrangiai arba jas valdo pagal panaudos sutartį. Tačiau greitai, kaip ir Kaune, joms gali tekti išsikelti arba už patalpas, dažniausiai esančias miesto centre, mokėti rinkos kainą. Vilniaus savivaldybė nusprendė šias patalpas įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Partijos viliasi, kad dar pavyks surasti abiem pusėms palankų sprendimą, nes į dabartines patalpas yra investavusios.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Daugumos politinių partijų patalpos, kurias jos nuomojasi iš Vilniaus miesto savivaldybės, yra senamiestyje ar centre. Iki šiol už jas teko mokėti arba tik simbolinę nuomos kainą ir apmokėti komunalines išlaidas, arba, valdant patalpas pagal panaudos sutartį, tik susimokėti komunalinius mokesčius.

Savivaldybė nusprendė, kad tokia tvarka ydinga, ir miesto biudžetas galėtų surinkti daugiau lėšų. Todėl šios patalpos bus įtrauktos į privatizuojamų objektų sąrašą.

„Jau prieš kurį laiką savivaldybė buvo priėmusi sprendimą, kad partijos neturėtų gauti patalpų nemokamai, už dyką, ar lengvatinėmis sąlygomis. Deja, kai kurios partijos turėjo ilgalaikes sutartis ir pasakė, kad mes neatsitrauksime. Tai būtent šis veiksmas – įtraukimas į privatizuojamų objektų sąrašą – leidžia savivaldybei nutraukti tas sutartis anksčiau laiko“, – sakė Vilniaus miesto tarybos narys, liberalų frakcijos seniūnas Vincas Jurgutis.

Šiuo metu įvairios politinės partijos nuomoja 11 patalpų. Savivaldybė skaičiuoja, kad už jas galėtų gauti apie 300 tūkstančių eurų pajamų per metus, kai dabar gaunama tik kiek daugiau nei 3 tūkstančiai eurų.

Partijų atstovai sako, kad mokėti rinkos kainos už patalpas, kuriose dabar dirba, tikrai negalėtų. Be to, praeityje tik gavusios iš savivaldybės patalpas į jas nemažai investavo, todėl tikisi, kad į tai bus atsižvelgta.

„Privatizuoti patalpas, manau, nėra blogas sprendimas, bet privatizuoti tas patalpas, kurios yra nenaudojamos. Blogiausia šioje vietoje yra tai, kad partijos yra išskiriamos iš visų kitų visuomeninių organizacijų, statomos į gretą su komercinėmis įstaigomis ir įmonėmis. Jei už jas reikėtų mokėti komerciškai, tai šiandien Vrublevskio gatvėje kvadratinis metras kainuoja apie 12 eurų nuomai mėnesiui. Tai išeina virš 2 tūkst. gerokai, apie 2,5 tūkst. eurų per mėnesį. Tai partijai labai dideli pinigai“, – skaičiavo partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius Almantas Petkus.

„Sutinkam su tuo, kad partijos neturi turėti jokių kitokių sąlygų kaip eiliniai rinkos atstovai. Mes su tuo sutinkame, tačiau reikėtų pažymėti, kad mūsų partija į šias patalpas prieš 12 metų investavo daug pinigų, milijoną 200 tūkstančių litų ir taip sukūrė didelės vertės turtą ir savivaldybei. Dėl to mes tikimės, kad su mumis dar bus tęsiamos derybos“, – kalbėjo TS-LKD vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė.

„Normalu, kad buvo tikimasi, jog savivaldybė vykdys tokią politiką, kad leidus investuoti į patalpas, leis jomis naudotis. Konkuruoti su komercinėmis struktūromis dėl rinkos kainos, dėl patalpų rinkos kainos, manau, tikrai nėra įmanoma, ir šiuo atveju reikėtų priimti skausmingus sprendimus – arba ieškoti labai mažų patalpų ir apriboti labai veiklą, arba iš viso jų neturėti“, – sakė laikinasis Darbo partijos pirmininkas Šarūnas Birutis.

Pasak savivaldybės, dabar įtraukus partijų nuomojamas patalpas į privatizuojamųjų sąrašą, bus pradėtos sutarčių nutraukimo procedūros, tačiau taip pat atkreipia dėmesį, kad drastiškų iškraustymų nebus ir su partijomis kiekvienu atveju kalbėsis.

Kauno miesto savivaldybė dar pernai gruodį patvirtino tvarką, kad partijoms patalpos turi būti nuomojamos rinkos kaina.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...