Lietuvoje

2017.08.26 14:30

S. Skvernelis laukia pasiūlymų, kaip kovoti su šernų ir kiaulių maru

BNS2017.08.26 14:30

Siekiant sėkmingai kovoti su šalyje siaučiančiu šernų ir kiaulių maru, prie Vyriausybės nebus steigiamos jokios specialios komisijos, nusprendė premjeras. Saulius Skvernelis iš valstybinių institucijų netrukus tikisi sulaukti konkrečių kovos su šia Lietuvoje vis plintančia liga priemonių.

„Premjero sprendimu kažkokios komisijos ar darbo grupės nebus sudarinėjama. Premjeras tam nemato būtinybės. Jis laukia konkrečių pasiūlymų, ką reikia daryti, kad problema būtų išspręsta ar bent jau situacija imtų gerėti. Ir tada premjeras priiminės sprendimus“, –  BNS sakė premjero atstovas Tomas Beržinskas.

Pasak jo, tokių pasiūlymų laukiama kuo skubiau.

„Ne vėliau kaip kitą savaitę tų pasiūlymų turi būti sulaukta“, – teigė T. Beržinskas.

Dėl tarpžinybinės komisijos, kuri koordinuotų visų institucijų kovos su maru veiksmus, reikalingumo buvo susitarta per neseniai vykusį specialistų pasitarimą. Toks pasitarimas planuojamas ir kitą savaitę.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šiemet afrikinis kiaulių maras patvirtintas 504 vietose 915 šernams (88 sumedžiotiems ir 827 rastiems nugaišusiems). Per visus 2016 metus rasti 379 maru užsikrėtę šernai.

Ekstremali padėtis dėl afrikinio kiaulių maro liepą ir rugpjūtį paskelbta Šalčininkų ir Jonavos rajonuose.

Liepos viduryje maru užsikrėtė didelė ferma – viena iš keturių Jonavos rajono „Beržų komplekso“ fermų, joje nugaišinta 23,4 tūkst. kiaulių.

Kiaulių maras Lietuvoje pradėjo plisti 2013 metų pabaigoje, užkrėstiems   šernams  migruojant iš Baltarusijos. 2014 metais liga išplito ir Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.