captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: įkalinimo įstaigų problemos dangstomos nebus

Ketvirtadienį Marijampolės pataisos namuose apsilankęs premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad susidaro įspūdis, jog dalyje šalies laisvės atėmimo įstaigų nuo sovietmečio pažengta labai nedaug.
lrv.lt nuotr.
lrv.lt nuotr.

Kaip teigiama vyriausybės pranešime žiniasklaidai, susitikęs su pataisos namų vadovybe ir teisingumo ministerijos viceministru Raimondu Bakšiu premjeras aptarė, kaip keičiasi šie pataisos namai ir kokie pokyčiai laukia visos bausmių atlikimo sistemos.

Ministras pirmininkas pamatė, kokiomis sąlygomis gyvena nuteistieji, jam buvo parodyti konfiskuoti daiktai, papasakota, kaip kovojama su narkomanijos problema, kaip į pataisos namų teritoriją patenka uždrausti daiktai ir kiek už juos mokama.

„Kai kuriose laisvės atėmimo įstaigose susidaro įspūdis, kad nuo sovietmečio pažengta labai nedaug. Tiek kalbant apie bendrabutinę bausmių atlikimo sistemą, kai vienoje patalpoje bausmę atlieka keliolika žmonių, tiek kalbant apie administracijos santykius su nuteistaisiais.

Puikiai suprantu, kad turime pereiti prie kamerinės bausmių atlikimo sistemos, kai nuteistieji kamerose sėdi po tris ar keturis. Marijampolės pataisos namuose jau atsirado toks korpusas.

Taip pat pataisos namų funkcija turi būti socializuoti žmogų ir paruošti jį grįžimui į laisvę. Tai negali būti naujų nusikaltimų darymo mokykla“, – teigė S. Skvernelis.

Marijampolės pataisos namų vadovas Regimantas Kavaliauskas pristatė ne tik modernizuojamas patalpas, bet ir pradėtą diegti dinaminės priežiūros sistemą. Taip pataisos namų darbuotojai turi daugiau informacijos apie kiekvieną bausmę atliekantį asmenį, įvertinami jo poreikius, efektyviau užkertamas kelias smurtui.

S. Skvernelis pataisos namų administracijos teiravosi, kaip kovojama su draudžiamų daiktų patekimu ir narkotinių medžiagų naudojimu.

Marijampolėje nemaža problema vis dar išlieka uždraustų daiktų „šaudymas“ per pataisos namus juosiančias tvoras. Didžioji dalis pataisos namų teritorijos yra pramoninė zona, kurioje vyksta metalo apdirbimo darbai.

Narkotinės medžiagos lankytojų įsinešamos kūno ertmėse. Dalis tokių siuntinių randama, tačiau neturint operatyvinės informacijos visų lankytojų kūno ertmės tikrinamos nėra.

Nors kiekvienas lankytojas tikrinamas metalo detektoriumi, į pataisos namus patenka ir mobilūs telefonai. Už išmanųjį telefoną nuteistieji pasiruošę mokėti apie 300 eurų, už senojo modelio aparatą su mygtukais apie 100 eurų.

„Efektyviai turi veikti ir imuniteto, ir kriminalinės žvalgybos tarnybos“, – sakė premjeras.

Jis pabrėžė, kad Kalėjimų departamento ir įkalinimo įstaigų laukia permainos. Atėjo laikas spręsti problemas, kurios ilgą laiką buvo dangstomos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...