Lietuvoje

2017.08.25 10:42

Jungtiniame štabe sutikti iš tarptautinės operacijos Afganistane sugrįžę kariai

LRT.lt2017.08.25 10:42

Ketvirtadienį Jungtiniame štabe Vilniuje sutikti Lietuvos kariai, grįžę iš NATO vykdomos tarptautinės operacijos „Tvirta parama” (angl. Resolute support mission, RSM) Afganistane. 

Kaip teigiama Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime žiniasklaidai, Afganistane kariai vykdė tarptautines karo policijos funkcijas kartu su Australijos karo policininkais. Lietuvos kariuomenės kariai užtikrino bazes saugumą, vykdė patrulius dienos ir nakties metu, atliko kitas, su pažeidimų prevencija ir įvykių tyrimais, susijusias funkcijas.

Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras padėkojo kariams už puikiai atliktas užduotis ir jų artimiesiems už  palaikymą. Jis taip  pat pabrėžė Lietuvos karių indėlį saugumui Afganistane. 

Šiuo metu Afganistane „Tvirta parama“ tarnauja 22 Lietuvos kariai. Lietuvos kariai tarnauja operacijos štabe Kabule ir Vakarų regiono mokymo ir konsultavimo vadavietėje Herate.

Šiuo metu devyniose tarptautinėse operacijose ir misijose dalyvauja apie 90 Lietuvos karių. NATO operacijoje Afganistane „Tvirta parama“ dalyvauja 22 kariai, NATO operacijoje Kosove – 1 karys. Europos Sąjungos operacijose dalyvauja 19 Lietuvos karių – iš jų 15 operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“, 2 – mokymo misijoje Malyje, po vieną – mokymo misijoje Centrinės Afrikos Respublikoje ir operacijoje „Atalanta“, skirtoje kovai su ginkluotais plėšimais jūroje. Jungtinių Tautų stabilizavimo operacijoje Malyje „Minusma“ dalyvauja 5 kariai. Jungtinių Amerikos Valstijų vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake „Įgimtas ryžtas“ tarnauja 6 Lietuvos kariuomenės instruktoriai, o karinėje mokymo misijoje Ukrainoje – apie 40 karių.