captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis su Lenkijos gynybos ministru Kijeve aptarė Baltijos regiono saugumą

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ketvirtadienį Kijeve susitiko su Lenkijos gynybos ministru Antoniu Macierewiciumi. Ministrai aptarė Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, siekiant stiprinti NATO buvimą regione, bei sutarė tęsti konsultacijas vadovavimo NATO priešakinėms pajėgoms mūsų regione klausimais. 
URM nuotr.
URM nuotr.

R. Karoblis išreiškė paramą Lenkijoje veikiančių NATO Šiaurės rytų daugianacionalinio korpuso štabo Ščecine (MNC NE) ir Šiaurės Rytų daugianacionalinės divizijos štabo (MND NE) Elblonge stiprinimui. „Tikime, kad šie štabai ženkliai prisidės prie atgrasymo ir gynybos NATO Rytų flange“, – sakė R. Karoblis. 

Lietuva, remdama šią iniciatyvą, skiria du karininkus į šių metų vasarą veikti pradėjusį Šiaurės Rytų daugianacionalinės divizijos štabą. 

Ministrai taip pat aptarė oro gynybos stiprinimo klausimus bei sutarė glaudžiau koordinuoti pozicijas NATO kolektyvines gynybos adaptacijos procese. 

Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, R. Karoblis padėkojo Lenkijos gynybos ministrui už Lenkijos iniciatyvas, stiprinančias Baltijos regiono saugumą, ypač už Lenkijos indėlį į NATO oro policijos misiją. Lenkijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvavo jau šešis kartus, dalyvauja ir šiuo metu. 

R. Karoblis ir A. Macierewicius į Kijevą atvyko dalyvauti Ukrainos Nepriklausomybės dienos renginiuose. Susitikime jie taip pat aptarė bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG projektą – gerą praktinio karinio bendradarbiavimo pavyzdį. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...