captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teisininkas: norint piketuoti jokio leidimo nereikia

Jei esate nepatenkinti, pavyzdžiui, kokios nors šalies vykdoma užsienio politika, galite bet kada su plakatu nueiti prie tos šalies ambasados ir protestuoti. Tokią teisę numato Susirinkimų įstatymas ir Konstitucija, aiškina teisininkas Tomas Bakučionis.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak specialisto, taikus susirinkimas – pamatinė piliečio teisė, todėl jo organizatorius neprivalo gauti jokio leidimo, nors kartais, pašnekovo teigimu, net patys teisininkai klysta tvirtindami priešingai.

„Neprivalote nieko informuoti apie turinį, tiesiog Susirinkimų įstatyme yra numatytas dalyvių skaičius – jeigu jis viršija 15 asmenų, reikia suderinti piketo laiką ir vietą, o valdžios pareiga – užtikrinti protesto dalyvių saugumą“, – aiškina T. Bakučionis.

Tačiau teisininkas pastebi, kad piketuojant privalu laikytis tam tikro atstumo nuo pastato –  per 75 metrus nuo teismo pastato, o nuo kitų institucijų – 25.

Jeigu numatoma, kad piketo metu bus trikdomas eismas ar kitokie apribojimai, tai būtinai turi būti suderinama su savivaldybe, policijos įstaigomis, kad visiems būtų saugu.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...