captcha

Jūsų klausimas priimtas

Premjero patarėjas: principingumas Astravo AE atžvilgiu turi būti

Ministrai ir premjeras, atsižvelgdami į dabartinę geopolitinę situaciją bei artėjančias „Zapad“ pratybas, aptarė Lietuvos ir Baltarusijos santykius. Šis klausimas vyriausybės lygiu į darbotvarkę įtraukiamas nedažnai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Pasak premjero patarėjo Deivido Matulionio, „Zapad“ pratybos gali nulemti tolesnius abiejų šalių santykius. Jei Baltarusija užtikrins stebėjimą ir pratybos praeis be incidentų, santykiai liks, kokie yra, jei incidentų nepavyks išvengti – jie gali keistis.

„Laikomės tos pačios linijos, kad principingumas Astravo AE atžvilgiu turi būti. Tai labai svarbu, tačiau visiškai neignoruojant ir pragmatinių mūsų interesų, mūsų įmonių interesų. Iš tikrųjų bandome atskirti šituos du klausimus. O dėl Astravo AE klausimo mes tikimės, kad ir pati Baltarusija supras, kad patys irgi nukentėjo nuo Černobylio ir tai ne ekonominis, ne politinis, o saugumo klausimas“, – pabrėžė premjero patarėjas užsienio politikos klausimais.

Užsienio reikalų ministro teigimu, Lietuva ir toliau Astravo elektrinės klausimą kelia tarptautiniu lygiu. Tačiau tuo pačiu, anot Lino Linkevičiaus, nereikia pamiršti ir ekonominio bendradarbiavimo.

„Norim, kad Baltarusija atsivertų, kad galėtų keliauti piliečiai. Mūsų ambasada per dieną išduoda daugiau nei tūkstantį vizų, tai yra toks nedidelis vizų fabrikas, Baltarusija tai žino. Lygiai tas pats naudinga abiem šalims – tranzitas, prekių eksportas. Mes tikrai sudarysim visas sąlygas, kad ir toliau, kaip ir buvo iki šiol, šie procesai vyktų naudingai ekonomiškai ir vėlgi pragmatiškai“, – užtikrino ministras.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...