captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prašo ištirti pareigūnų veiksmus prieš protestuotojus Kaune

Lietuvos advokatūra prašo pareigūnų veiksmų teisėtumo tyrimo ir įvertinimo po to, kai pirmadienį Kauno Antano Smetonos alėjoje protestuotojams prieš mieste augančių medžių kirtimą atsisakius pasitraukti nuo medžių, kaip teigiama Lietuvos advokatūros pranešime žiniasklaidai, policijos pareigūnai panaudojo jėgą, sulaikė ir išvežė į Kauno Panemunės policijos komisariatą tris asmenis, tarp jų ir advokatūros narį advokatą Saulių Dambrauską. Šiems trims protestuotojams gresia baudos.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Advokatūra teigia, kad dėl šio įvykio oficialiai kreipėsi į policijos generalinį komisarą Liną Pernavą.

Pranešime pabrėžiama, kad, advokatūros vertinimu, pareigūnų veiksmai galimai prieštaravo Lietuvos Respublikos Konstitucijai, tarptautiniams įsipareigojimams, įstatymams bei kitiems teisės aktams.

Patikrinimo metu prašoma nustatyti, kokiu pagrindu ir tikslu policijos pareigūnai atvyko į įvykio vietą, kaip jie įsitikino medžių kirtimo teisėtumu ir įvertino teisėto bei gintino intereso buvimą, ar buvo užtikrintos įvykyje dalyvavusių piliečių teisės, ar pareigūnų veiksmai atitiko teisės aktuose nustatytus reikalavimus, pagrindus bei sąlygas ir ar buvo būtini ir proporcingi.

Tuo metu dėl šių trijų kauniečių, pirmadienį protestavusių prieš medžių kirtimą Kaune, administracinių pažeidimų bylą nagrinės teismas, jiems gresia baudos.

„Apylinkės teismas spręs – tiksli data dar nėra numatyta, bet greičiausiai rugsėjo pradžioje, kokios tos piniginės nuobaudos“, – BNS sakė Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Prieš medžių kirtimą A. Smetonos alėjoje protestavę advokatas Saulius Dambrauskas ir dailininkai Auksė Petrulienė bei Vytenis Jakas į policijos komisariatą pristatyti pirmadienį.

S. Dambrauskui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už susirinkimų organizavimo tvarkos pažeidimą. Taip pat jam ir kitiems dviem protesto dalyviams surašyti protokolai už teisėtų pareigūno reikalavimų nevykdymą.

Už susirinkimų organizavimo tvarkos pažeidimą numatoma bauda nuo 140 iki 600 eurų, o už pareigūno reikalavimų nevykdymą asmenims gresia nuo 30 iki 140 eurų.

A. Smetonos alėjoje buvo baigiami šalinti paskutiniai penki ten likę medžiai. Savivaldybės atstovų teigimu, šių medžių šaknys yra pažeistos, o jie – pavojingi ir anksčiau vos neužkrito ant darbininkų.

Savivaldybės duomenimis, Kaune per kelis mėnesius iškirsti 589 medžiai. Daugiausiai – 227 – jų iškirsta Vytauto prospekte, A. Smetonos alėjoje – 217. Dar keliasdešimt medžių iškirsta Zanavykų ir Miško gatvėse.

Savivaldybė teigia, kad kertami medžiai yra seni ir ligoti, jų nenukirtus neįmanoma sutvarkyti gatvių ir šaligatvių. Prieš šiuos kirtimus protestuojantys miestiečiai mano, kad kirtimo darbai vykdomi pažeidžiant įstatymus ir reikalauja juos stabdyti, kol jų skundus dėl šių darbų išnagrinės įvairios institucijos.

Miesto valdžia žada atsodinti dar daugiau medžių, nei kad jų iškirto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...