captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. Karoblis dalyvaus Ukrainos nepriklausomybės renginiuose

Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ketvirtadienį dalyvaus Ukrainos nepriklausomybės renginiuose. Kijeve vyks šventinis karinis paradas, kuriame žygiuos kariai iš dešimties šalių – tarp jų ir Lietuvos karių būrys. 
M. Lazarenko (KAM) nuotr.
M. Lazarenko (KAM) nuotr.

Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse ministras daugiašaliame formate jau susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, kuris padėkojo Lietuvai ir kitoms šalims už teikiamą paramą Ukrainai gynybos ir kitose srityse. Pasak jo, Ukraina ypatingai vertina Lietuvos karių instruktorių indėlį rengiant ukrainiečių karius, sužeistų ukrainiečių karių gydymą ir reabilitaciją, taip pat Lietuvos paramą Ukrainai konkrečiais gynybos reformų klausimais.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, R. Karoblis šio susitikimo metu pabrėžė būtinybę Ukrainai gynybos ir kitų sričių reformas vykdyti sparčiau. „Greitesnis reformų įgyvendinimas svarbus ne tik ilgalaikei šalies vystymosi perspektyvai, bet ir padėtų sumažinti Ukrainos nuostolius kariaujant prieš Rusijos agresiją šalies Rytuose“, – sakė ministras.

M. Lazarenko (KAM) nuotr.

Pasak R. Karoblio, Lietuva ir toliau dės visokeriopas pastangas, kad padėtų Ukrainai stiprinant jos gynybą. „Ukraina, gindama savo teritoriją ir savo nepriklausomybę, gina ir Vakarų vertybes bei demokratiją“, – sakė jis.  Ministras taip pat pabrėžė, jog būtinas tarptautinės bendruomenės susitelkimas bendraujant su Rusija ir pagalbos Ukrainai tęstinumo užtikrinimas, siekiant atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą bei užtikrinti jos piliečių saugumą.

Ukrainos nepriklausomybės dienos renginiuose taip pat dalyvaus Lenkijos, Baltijos šalių ir kitų valstybių gynybos ministrai bei JAV Gynybos sekretorius Jamesas Mattisas, iš kurio laukiama, kad jis pasmerktų Rusijos agresiją ir pakartotų Vašingtono įsipareigojimus Ukrainos nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui. Prieš išvykdamas į Kijevą, J. Mattisas sakė, kad JAV ir toliau rems bei padės apmokyti ukrainiečių pajėgas. Ukraina siekia, kad Amerika sutiktų tiekti ginklų, kurie padėtų kovoje su Rusijos remiamais separatistais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...