captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turintiems fizinę negalią – užsiėmimai su pažangiu treniruokliu

Fizinio aktyvumo naudą tyrinėjantys mokslininkai jau seniai neabejoja, kad sportas būtinas ir žmonėms su fizine negalia. Judėjimas laikomas itin svarbiu jų gyvenimo kokybės, fizinės, psichologinės ir socialinės gerovės veiksniu. Dabar judėjimo negalią turintys žmonės jau gali treniruotis pažangiu Lietuvos trenerių, mokslininkų ir konstruktorių sukurtu eisenos treniruokliu ir specialiais triračiais.
LRT stop kadras
LRT stop kadras

„Jie atėję į centrą „EIK“ gali sveikatintis, judėti, bėgioti, lavinti savo kūno judesius ir tiesiog palaikyti savo sveikesnę fizinę būklę. Yra žmonių, kurie nelaiko pusiausvyros, sutrikę judėjimo gebėjimai po įvairių ligų – po insulto, po traumų, sergantiems cerebriniu paralyžiumi. Tokiems žmonėms reikia būtinai pajudėti bent porą kartų per savaitę pakilti iš vežimėlio“, – sako aktyvaus užimtumo centro „EIK“ atstovė Vida Adomaitienė.

Sportuoti judesio negalią turintiems žmonėms padeda ir treneriai, ir speciali įranga – treniruotėse naudojami pusiausvyros sutrikimams gydyti skirti triračiai be pedalų bei pažangus Lietuvos trenerių, mokslininkų ir konstruktorių šešerius metus kurtas užpatentuotas eisenos treniruoklis „Eik“. Jis yra skirtas asmenims, patiriantiems pusiausvyros laikymo bei judėjimo sunkumų po operacijų, insultų, patyrusiems stuburo traumas, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir kenčiantiems nuo kitų sveikatos sutrikimų. Žmonės sportuoja vertikalioje padėtyje specialioje paslankioje pakaboje, leidžiančioje saugiai visomis kryptimis judinti klubus išvengiant kojų apkrovos ir skausmo bei išbūti įrangoje ilgą laiką. Tokia vadinamoji pasyvi judesio sistema leidžia judinti kojas, net jei žmogus be treniruoklio jų nevaldo.

„Netgi jeigu žmogus yra pilnai paraplegikas – jis nejudina kojų, netgi liemens, jis gali imituoti ėjimą šitoje įrangoje. Čia nėra jokios elektrinės dalies, viskas yra pasyvu – tai yra, pacientas sąmoningai turi nors įsivaizduoti, daryti kokius nors judesius, nebūtinai kojomis, bet ir pečių juostos, judesys kojomis jau bus, jis tai pajaus ir pradės kažkas vykti“, – pasakoja treneris, vienas iš treniruoklio „EIK“ kūrėjų Valerijus Denisovas.

Išsamiau – žurnalistės Giedrės Baltrušytės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...