Lietuvoje

2017.08.23 19:44

Kaip numalšinti skausmą, jei nepadeda net vaistai?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.08.23 19:44

Kartais žmogus ateina besiskųsdamas kaklo skausmais, bet tenka dirbti su vidaus organais, sako gydytoja-osteopatė Elena Jablonskytė. Ji pabrėžia, kad vis populiarėjančios Lietuvoje osteopatijos išskirtinis bruožas – viso kūno būklės, o ne vieno simptomo vertinimas.

„Gydytojas osteopatas vertina visą paciento kūną. Darbas yra atliekamas rankomis: gydytojas atlieka įvairius judesius, kurių tikslas – įvertinti žmogaus kūno asimetriją, disbalansą, kažkokį raumeninį įtempimą, vidaus organų poslinkius ar net kaukolės kaulų siūles ir jų padėtį, kryžkaulį, dubens kaulus“, – aiškina gydytoja.

Taip gydytojas-osteopatas, įvertinęs paciento kūną, ieško, kur yra pagrindinė susirgimo priežastis.

Pasak E. Jablonskytės, osteopatija gali padėti, jei kamuoja chroniški, net nuolat vartojant medikamentus neišgydomi skausmai.

Šiuo metu vizitas pas osteopatą nėra kompensuojamas, todėl šeimos gydytojai vizitą pas šį specialistą gali tik rekomenduoti.

Tačiau E. Jablonskytė įspėja, kad yra gydytojų, kurie save vadina osteopatais, nors yra dalyvavę vos keliuose šios srities seminaruose, ir planuojant vizitą skatina pasidomėti paslaugas siūlančio gydytojo kvalifikacija.

Išsamiau apie osteopatinį skausmo gydymą – įraše.