Lietuvoje

2017.08.23 17:37

Pasiruošimas į mokyklą: didesnis stresas tėvams ar vaikams?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.08.23 17:37

Jau kitą savaitę tūkstančiai vaikų keliaus į mokyklas susipažinti su mokytojais ir klasės draugais. Tačiau tėvams mokslo metų pradžia – ne tik džiaugsmas, bet ir rūpestis. Vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Bačienė įvardija, kas svarbiausia ruošiant vaikus į mokyklą. 

„Tai yra svarbus žingsnis vaiko ir šeimos gyvenime. Neretai tėvai išgyvena šį pasikeitimą stipriau nei vaikai. Tai yra tarsi jų darbo įvertinimas. Nereikėtų per daug sureikšminti šio pokyčio ir sukelti dar daugiau streso vaikui. Svarbu, kad tėvai pasakytų – tu sugebėsi, mes tavimi pasitikime“, – pataria G. Bačienė.

Pasak psichiatrės, dažnai nuo tėvų patirties mokykloje priklauso ir jų požiūris į mokyklą. Kai kurie tėvai yra linkę gąsdinti vaiką, kad mokykloje bus sunkiau nei darželyje ar pas močiutę, arba perteikia savo patirtį ir baimes vaikui.                

Specialistė pabrėžia, jog yra natūralu, kad vaikas apie pusmetį nuo mokslo metų pradžios patiria pasikeitimų įtampą. Tačiau reikėtų susirūpinti, jei vaikas žengia žingsnį atgal savo raidoje.

„Tai, ką vaikas jau buvo įgudęs daryti, jis nebesugeba padaryti. Tai būtų jau perspėjamieji ženklai, tarkim, pats susitvarkyti, apsirengti, tualete susitvarkyti, atsiranda mikčiojimas, miego sutrikimai“, – vardija G. Bačienė.

Išsamiau – įraše.