Lietuvoje

2013.05.24 10:24

Valstybinio vizito į Lietuvą atvyksta Estijos prezidentas

ELTA2013.05.24 10:24

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu gegužės 27–29 dienomis su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Estijos prezidentas Toomasas Hendrikas Ilvesas. Estijos vadovą vizito Lietuvoje metu lydės pirmoji ponia Evelin Ilves.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu gegužės 27–29 dienomis su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis Estijos prezidentas Toomasas Hendrikas Ilvesas. Estijos vadovą vizito Lietuvoje metu lydės pirmoji ponia Evelin Ilves.

Lietuvos ir Estijos prezidentai aptars dvišalius santykius, regioninį bendradarbiavimą, aktualius energetikos, ES ir NATO klausimus, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai.

Pasak šalies vadovės, Estija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių. Abi valstybės kartu iškovojo laisvę, dabar jas vienija bendri tikslai. Lietuvą ir Estiją sieja aktyvūs dvišaliai ryšiai, atsakingas požiūris į finansų politiką, regiono ir visos ES ateitį. Lietuva kartu su Estija siekia užtikrinti Baltijos šalių energetinį saugumą, sėkmingą regiono ekonominę raidą ir skatinti inovacijas.

Su prezidentu T. H. Ilvesu į Lietuvą atvyksta ir Estijos verslininkų delegacija. Valstybių vadovai gegužės 28 d. dieną atidarys dvišalį verslo forumą. Lietuva ir Estija aktyviai plėtoja ekonominius ryšius. Estija yra septinta pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė ir septinta didžiausia investuotoja mūsų šalyje. Lietuva užima antrą vietą pagal užsienio investicijas Estijoje.

Taip pat Lietuvos ir Estijos prezidentai susitiks su Užupio menininkų bendruomene, aplankys Meno inkubatorių ir atidengs Užupio konstituciją estų kalba.

Vizito metu prezidentas T. H. Ilvesas pagerbs Sausio 13-osios aukų atminimą Antakalnio kapinėse, susitiks su Seimo ir Vyriausybės vadovais, sakys kalbą Seimo posėdyje, Rasų kapinėse padės gėlių ant Jono Basanavičiaus kapo ir aplankys Vakarų laivų gamyklą Klaipėdoje.

Tai jau aštuntasis Lietuvos ir Estijos prezidentų susitikimas. Abiejų šalių vadovai aktualius Baltijos valstybių klausimus taip pat reguliariai aptaria kasmetiniame trišaliame Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentų susitikime. Pastarasis toks susitikimas įvyko 2012 m. gruodį Raudondvario pilyje šalia Kauno.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt