captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK nusprendė nepradėti tyrimo dėl R. Budbergytės

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nepradėti tyrimo dėl buvusios finansų ministrės Rasos Budbergytės, teigiama pranešime spaudai.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas ir Arvydas Anušauskas VTEK pateiktame pranešime nurodė, kad R. Budbergytė, būdama finansų ministre, galbūt galėjo paveikti valstybės įmonės Turto banko atrankos komisiją, kuri vykdė Turto banko Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vadovo atranką. Parlamentarai teigė, kad esą R. Budbergytei baigus finansų ministrės kadenciją minėto skyriaus vadovu buvo paskirtas jos sutuoktinis R. Galvėnas. Parlamentarai rašė VTEK įvertinti, ar atrenkant R. Galvėną į minėtas pareigas ir atsižvelgiant į tuo metu R. Budbergytės eitas pareigas (ir netrukus po to, kai ji šių pareigų neteko) nebuvo pažeistos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos.

VTEK, įvertinusi pranešime nurodytas aplinkybes, tyrimo nusprendė neatlikti, nes pranešime nėra nurodyta konkrečių faktinių duomenų, įrodančių, kad R. Budbergytė, eidama finansų ministrės pareigas, darė (arba galėjo daryti) poveikį atrankos komisijai ar kitais būdais protegavo savo sutuoktinį skiriant jį į Turto banko skyriaus vadovo pareigas ir tokiu būdu galėjusi pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, draudžiančias valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims naudotis savo pareigomis, galiomis ir vardu, siekiant paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų interesų konfliktą.

Seimo narių nurodytų aplinkybių dėl to, kad per keturių mėnesių laikotarpį į Teisės ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo pareigas kandidatavo per 60 pretendentų, kurių nė vienas neįtiko atrankos komisijai, vertinimas nėra priskirtas VTEK kompetencijai. VTEK nuomone, susiklosčiusi situacija kelia abejonių dėl atrankos skaidrumo, todėl VTEK siūlo atrankos procedūrų atitikties, šią atranką reglamentuojančių teisės aktų nuostatoms, vertinimą atlikti VĮ Turto banko generaliniam direktoriui ir Finansų ministerijai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...