captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nauja vyriausybės komisija prižiūrės tinkamą reformų įgyvendinimą

Vyriausybė nutarė įsteigti Strateginių projektų portfelio komisiją. Ji turės užtikrinti tinkamą vyriausybės lygmeniu įgyvendinamų strateginių reformų koordinavimą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Siekiame svarbiausias Valstybės reformas įgyvendinti projektinio valdymo būdu, vadovaujantis gerosiomis praktikomis, taikomomis tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė, Danija, Suomija. Iki šiol Lietuvos valstybiniame sektoriuje projektinis valdymas buvo taikomas labai epizodiškai, nebuvo vieningos sistemos. Tikimės, kad strateginių pokyčių valdymo sistemos sukūrimas sudarys geras sąlygas aktyviai lyderystei ir svarbiausių reformų efektyviam įgyvendinimui. Projektinio valdymo modelį taip pat ketiname pritaikyti ir ministerijų koordinuojamoms reformoms“, – aiškina ministro pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais Lukas Savickas.

Strateginiai vyriausybės lygmens projektai – tai prioritetiniai vyriausybės programos įgyvendinimo plano darbai ir priemonės, kurių įgyvendinimas bus koordinuojamas vyriausybės lygmeniu.

Strateginių projektų portfelio komisijai bus pavesta formuoti ir valdyti vyriausybės lygmeniu įgyvendinamas reformas, paskirti asmenis, atsakingus už projektų įgyvendinimo rezultatus. Komisija stebės projektų įgyvendinimą, spręs nesutarimus dėl finansinių ir žmogiškųjų išteklių projektuose, nustatys bei valdys projektų tarpusavio priklausomumą, vertins ir šalins bendrąsias projektų įgyvendinimo rizikas. Komisija taip pat vertins įgyvendinamų projektų rezultatus, koordinuos jų panaudojimą skirtinguose projektuose. 

Tikimasi, kad sudaryta Komisija ir vyriausybės kanceliarijos strateginių pokyčių grupė suformuos visavertę vyriausybės lygmeniu įgyvendinamų strateginių projektų valdymo sistemą, kuri padės užtikrinti svarbiausių pokyčių tinkamą įgyvendinimą bei diegti projektinio valdymo kompetencijas viešajame sektoriuje.

Komisiją sudarys ministras pirmininkas, vyriausybės kancleris, ministro pirmininko patarėjas, Finansų, Susisiekimo, Užsienio reikalų ir Ūkio ministerijų vadovai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...