Lietuvoje

2017.08.23 11:54

Prezidentė priėmė Lenkijos ambasadorės skiriamuosius raštus

ELTA2017.08.23 11:54

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lenkijos Respublikos ambasadorės Lietuvai Urszulos Doroszewskos skiriamuosius raštus. Šalies vadovė su naująja Lenkijos ambasadore aptarė bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, energetinio saugumo stiprinimą, dvišalius ryšius.

Grėsmių akivaizdoje Lietuva ir Lenkija užsitikrino tvirtas ir patikimas NATO atgrasymo priemones. Regione dislokuoti daugiašaliai NATO batalionai, rotuojama JAV karių brigada ir technika, vykdomos bendros pratybos. Būtina ir toliau glaudžiai bendradarbiauti siekiant nuolatinio JAV ir kitų sąjungininkų buvimo regione, sprendimų dėl regioninės oro gynybos, kovojant su propaganda bei kitomis hibridinėmis grėsmėmis.

Abi valstybės vienodai supranta būtinybę stiprinti Europos energetinį saugumą ir mažinti Europos Sąjungos priklausomybę nuo rusiškų dujų. Elektros tinklų sinchronizacija, atsakas į Astravo atominės elektrinės keliamas grėsmes – tai bendri Lietuvos ir Lenkijos interesai.

Lietuva ir Lenkija yra svarbios ekonominės partnerės, kurias sieja glaudūs prekybos ir investiciniai ryšiai, bendri infrastruktūros projektai. Lenkija yra trečia pagal dydį Lietuvos prekybos partnerė ir ketvirta didžiausia užsienio investuotoja mūsų šalyje.

Ambasadorė U. Doroszewska yra dirbusi Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos patarėja Rytų politikos klausimais, buvo Lenkijos ambasadorė Gruzijoje, dirbo prezidento Lecho Kaczynskio kanceliarijoje. 2006 m. ambasadorei įteiktas Lenkijos atgimimo Komandoro kryžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.