Lietuvoje

2017.08.23 13:19

Baltijos kelio dalyvis: netgi ašaroti norisi, gražesnio reginio gyvenime neteko matyti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, Lietuva“, LRT.lt2017.08.23 13:19

Lietuvoje minima Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena, prisimenant 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Vokietijos ir Sovietų Sąjungos pasirašytą nepuolimo sutartį – vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą – ir slaptuosius protokolus. 1989-ųjų rugpjūčio 23 dieną, minint 50-ąsias pakto pasirašymo sukaktuves, įvyko garsioji protesto akcija, pavadinta Baltijos keliu. Kaip ją prisimena gatvėje sutikti praeiviai?

Prieš 28 metus apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis sudarydami gyvą daugiau kaip 650 kilometrų ilgio žmonių grandinę nuo Gedimino bokšto Vilniuje iki Hermano bokšto Taline. Atsiminimais apie šį įvykį pasidalijo ir LRT kalbinti praeiviai sostinėje.

„Prisimenu, man buvo 18 metų, pamenu su draugais iš vakaro susitarėme važiuoti Ukmergės link. Susikibę rankomis stovėjome, buvo labai jautru ir įspūdinga, kai pamatėm daug daug žmonių, o paskui pamatėm krentančias gėlės iš dangaus. Buvo nuostabu“, – prisiminimais dalijasi vilnietė.

„Tai buvo kažkas sunkiai suvokiamo. Tokia žmonių masė, toks susitelkimas, tokia vieninga mintis ir polėkis“, – sako kitas kalbintas praeivis.  

„Netgi ašaroti norisi. Visi buvom pakilios nuotaikos. <...> Gražesnio reginio gyvenime neteko matyti. <...> Netgi nuvažiuosiu į tą vietą, kur kadaise stovėjome Baltijos kelyje, nes tai likę mano atmintyje“, – sako kitas LRT pašnekovas.

Daugiau apie tai – įraše.