Lietuvoje

2017.08.23 14:07

Minima Baltijos kelio diena ir mitingo prie A. Mickevičiaus paminklo 30-metis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2017.08.23 14:07

Rugpjūčio 23-iąją minima Baltijos kelio diena, taip pat mitingo prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje 30-metis.

Prieš 28-erius metus daugiau nei 2 milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių rankomis susijungė į gyvą eilę, taip pasmerkdami Europą padalijusį Ribentropo–Molotovo paktą ir vieningai išreikšdami tvirtą valią atkurti savo šalių laisvę. 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija slaptais protokolais pasidalijo įtakos zonomis Vidurio ir Rytų Europoje. Šis Antrojo pasaulinio karo išvakarėse pasirašytas paktas lėmė 1940-aisiais įvykdytą ir pusšimtį metų trukusią Lietuvos bei kitų Baltijos šalių okupaciją.

Praėjus penkiasdešimčiai metų po pakto pasirašymo, 1989-aisiais Baltijos kelias tapo reikšmingu simboliu, išreiškusiu laisvės ir demokratijos reikalavimus. Ši vienybės iniciatyva taip pat atkreipė viso pasaulio dėmesį į Baltijos valstybių siekį susigrąžinti nepriklausomybę.

Minimas mitingo prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje 30-metis

Lietuvos Sąjūdis trečiadienį rengia mitingo prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje trisdešimtmečio paminėjimą.

„1987 metų rugpjūčio 23 dieną prie A. Mickevičiaus paminklo Vilniuje įvyko Molotovo–Ribentropo slaptųjų protokolų pasirašymo 48­-osioms metinėms skirtas mitingas. Tai buvo pirmasis sovietų valdžios nesankcionuotas mitingas per visą sovietinę okupaciją ir pirmoji vieša antisovietinė demonstracija po 1972 metų „Kauno pavasario“. Rugpjūčio 23­-iosios mitingas tapo simboline naujos epochos pradžia, Lietuvos kelio į Sąjūdį ir Nepriklausomybę pradžia“, – teigia organizatoriai.

Ta proga trečiadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija apie sovietų ir nacių sandėrio pasekmes XXI amžiui. Vakare prie A. Mickevičiaus paminklo numatytas mitingas.