captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje viešintis V. Juščenka: Europoje formuojasi nauja geležinė uždanga

Rusijai išlaikant savo įtaką kai kuriose posovietinėse šalyse, Europoje formuojasi nauja geležinė uždanga, antradienį pareiškė Vilniuje viešintis buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Jis tvirtino, kad Europa kol kas neturi vieno plano, kaip kovoti su Maskva, o laimėti prieš ją reikia daugiau nei diplomatinių pastangų ar sankcijų.

„Jeigu mūsų diskusijoje dalyvautų Winstonas Churchillis, jis pasakytų: gerbiamieji politikai, pasižiūrėkite į politinį Europos žemėlapį. Ar jūs nematote tos geležinės uždangos nuo Baltijos iki Juodosios jūrų?“ – Vilniaus universitete surengtoje konferencijoje apie regioninę lyderystę ir saugumą sakė V. Juščenka.

Taip jis perfrazavo buvusio Jungtinės Karalystės premjero po Antrojo pasaulio karo 1946 metais ištartą frazę, kad nuo „nuo Štetino prie Baltijos iki Triesto prie Adrijos per visą žemyną nusidriekė geležinė uždanga“. Kai kurie istorikai šią kalbą vadina įžanga į Šaltąjį karą tarp Vakarų ir Sovietų sąjungos.

Dabartinę padėtį Europoje V. Juščenka pavadino „azijietiško feodalizmo konfliktu su europine demokratija“.

Jis pabrėžė, kad Rusija yra sukėlusi šešis konfliktus Europos rytuose.

„Iš tikrųjų tai yra laisvo žmogaus ir vergo konfliktas“, – sakė buvęs Ukrainos prezidentas.

„Kai mes suprasime, kad visi tie įvykiai, kuriuos analizuojame Europos rytuose, kad iš tikrųjų jie neįsipaišo į nacionalinį žemėlapį, o yra geopolitiniai konfliktai, tada mes su jumis labai lengvai prieisime prie logiškos išvados: geopolitiniai konfliktai sprendžiami geopolitiniais instrumentais“, – pridūrė jis.

Rusija 2014 metais aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir pradėjo remti separatistus, su Kijevo pajėgomis kovojančius šios šalies rytuose.

V. Juščenka smerkė Europos politikus, neįvardijančius Maskvos kaip šio konflikto agresorės.

„Mes dar neturime to solidarumo, kaip įvertinti šią situaciją, kuri nutiko Europoje ir kuri nutiko Ukrainoje. (...) Solidarumo neturėjimas mus priveda prie dar vienos jautrios pozicijos, kad mes neturime solidaraus plano, kaip su šitu blogiu kovoti“, – kalbėjo eksprezidentas.

Jis tvirtino, kad Rusijai sustabdyti reikia ir karinių veiksmų.

„Sureguliuoti tai, kas vyksta Europoje, mums būtinas ir diplomatinis, ir karinis, ir finansinis, ir ekonominis, ir sankcijų, ir humanitarinis komponentai“, – sakė V.Juščenka.

Jis Ukrainos prezidento pareigas ėjo 2005–2010 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...