captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė kviečia rinktis Lietuvą

Prezidentė antradienį paskelbė iniciatyvos „Rinkis Lietuvą“ startą. Renginyje patirtimi apie apsisprendimą sugrįžti ir ateitį kurti Lietuvoje dalijosi šalies gyventojai, į tėvynę iš emigracijos sugrįžę lietuviai ir Lietuvą savo veiklai pasirinkę užsienio šalių piliečiai.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dalia Grybauskaitė, vykstant akcijai „Rinkis Lietuvą“, ketina susitikti su grįžtančiais emigrantais, lankysis grįžusių į Lietuvą gyventi žmonių įkurtose verslo įmonėse, žada inicijuoti naujas priemones sugrįžusiųjų integracijai stiprinti ir sieks šalinti biurokratines kliūtis sugrįžtantiems.

Pernai iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. piliečių, o per visą nepriklausomybės laiką Lietuva neteko beveik ketvirtadalio gyventojų.

Prezidentūros pranešime spaudai teigiama, kad „pastaruoju metu iš Lietuvos išvykstama ypač skambiai, o sugrįžtama labai tyliai“. Pasak šalies vadovės, ši situacija turėtų pasikeisti – valstybė turi siekti, kad sugrįžimas ir įsikūrimas, o ne emigracija būtų laikomi sėkme. Kad tai įvyktų, prezidentės teigimu, visos šalies institucijos, verslas ir su tuo dirbančios nevyriausybinės organizacijos privalo veikti išvien.

Emigracija palietė praktiškai kiekvieną Lietuvos šeimą, todėl sugrįžtantieji turi jausti valstybės palaikymą. Pasak prezidentės, reikia ne tik vertinti užsienyje įgytas mūsų šalies piliečių patirtis, bet ir naikinti dirbtines biurokratines kliūtis jų sugrįžimui, padaryti taip, kad sugrįžti ir įsikurti būtų lengva ir paprasta.  

Prezidentės teigimu, labai aktualios yra ir įvairios iniciatyvos, kurias organizuoja mūsų šalies žmonės. Viena tokių – renginyje pristatyta iš Kolumbijos į Lietuvą prieš 17 m. grįžusio Jurgio Didžiulio idėja „ToBeLT“. Įgyvendindamas ją, atlikėjas lankysis lietuvių bendruomenėse visame pasaulyje, skleis lietuvybės žinią ir skatins išeivius puoselėti lietuvišką tapatybę.

Patirtimi apie savo gyvenimą ir veiklą Lietuvoje dalijosi menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas, prieš 20 metų įsikurti mūsų šalyje nusprendęs atlikėjas ir verslininkas Viktoras Diawara, verslininkai Vladas Lašas ir Ilja Laursas, žurnalistė ir rašytoja Beata Nicholson, prekės ženklo „LT Identity“ įkūrėjos Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė, užsienyje išsilavinimą įgiję ir pasiūlymų dirbti svetur atsisakę, tačiau puslaidininkių lazerių gamyklą Vilniuje atidarę įmonės „Brolis Semiconductors“ įkūrėjai broliai Vizbarai ir kiti.

Nors emigracijos skaičiai ir atrodo gąsdinantys, tyrimai atskleidžia, kad šiuo metu apie grįžimą į tėvynę pagalvoja vis daugiau žmonių. Beveik kas antras iš Lietuvos išvykęs pilietis domisi galimybėmis grįžti namo.

Viena svarbiausių ketinimo grįžti priežasčių – gerėjančios sąlygos ir didėjanti darbo vietų pasiūla. Laisvų darbo vietų skaičius pastaraisiais metais sparčiai augo, o vien tik per šiuos metus yra numatyta sukurti per 25 tūkst. naujų.

BNS nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...