Lietuvoje

2017.08.22 16:12

E. Misiūnas apie „Zapad“: kol kas nėra nerimą keliančių signalų

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.08.22 16:12

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu bei ministerijai pavaldžių institucijų vadovais aptarė tarpinstitucinį bendradarbiavimą prieš kitą mėnesį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad 2017“. 

Susitikimo metu aptarta, kaip bus koordinuojami veiksmai  pratybų aktyviosios fazės metu. Tokio pobūdžio susitikimai tarp Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų institucijų vyksta nuolat, siekiant užtikrinti sklandų keitimąsi naujausia informacija ir galimų veiksmų suderinamumą, informuojama Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai. 

„Šiuo metu nėra požymių, kurie rodytų, kad „Zapad 2017“ pratybos gali būti panaudotos kaip priedanga realioms operacijoms, tačiau Lietuva atidžiai stebi saugumo situaciją regione ir vykdomus pasirengimus pratyboms. Informacija yra nuolat keičiamasi šalies viduje, su NATO ir šalimis sąjungininkėmis, tad esame pasirengę reaguoti į grėsmes ir netikėtas situacijas, jeigu tokios kiltų“, – pranšime cituojamas krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

E. Misiūnas pabrėžė, kad kol kas nėra jokių signalų, rodančių, kad Lietuvos žmonėms reikėtų nerimauti dėl šalia mūsų sienų rengiamų pratybų. 

„Aktyviai bendradarbiaudami ir keisdamiesi informacija esame pasiruošę visiems iššūkiams. Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios statutinės tarnybos jau ne kartą pratybose įrodė, kad geba veikti kartu su Lietuvos kariuomene“, – susitikime sakė vidaus reikalų ministras