captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ekologinė nelaimė: Minijos upėje nugaišo didelis kiekis žuvų

Šeštadienį Plungės rajone netoli Žemsodžio kaimo į Minijos upę išsilieję teršalai išgaišino didelį kiekį žuvų. Plungės rajono agentūros darbuotojai teigia besiaiškinantys ekologinės nelaimės sukėlėjus.
Žuvis Minijos upėje, Albertos Lukoševičienės nuotr.
Žuvis Minijos upėje, Albertos Lukoševičienės nuotr.

Apie įvykį 15min pranešė sekmadienį baidare Minijos upe plaukusi Alberta Lukoševičienė. Jos teigimu, upės dugnas 2–3 km atkarpoje iki Žemsodžio kaimo ir dar apie 4 km nuo jo buvo nuklotas nugaišusia žuvimi.

„Mirusios žuvies kiekį bei gausą sunku žodžiais apibūdinti. Tai ir kelių kilogramų lydekos, ešeriai, šapalai, upėtakiai, šlakiai ir daug kitų didesnių ir mažesnių žuvų. Kiekis turėtų būti skaičiuojamas ne šimtais, bet tūkstančiais vienetų, – rašė ji ir pridūrė esanti sukrėsta tokio vaizdo. – Panašu, kad buvo sunaikinta viskas, kas gyva toje upės atkarpoje.“

A. Lukoševičienė tikina bandžiusi klausti vietinių, kas atsitiko. Gyventojai, anot jos, spėliojo – pasidarbavo ūkininkas, į vandenį supylęs srutas.

„Buvo nejauku net kojas į vandenį įmerkti, neaišku, kokie nuodai paleisti“, – prisimena ji.

Plungės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėja Irena Latakaitė 15min teigė kaip tik šiuo metu ieškanti upės teršėjo. Jo paiešką, specialistės teigimu, agentūros darbuotojai vykdė jau vakar.

„Atėjo šeštadienį kažkokia nešvarumų banga. Turi būti tos bangos ištakos“, – sako I. Latakaitė.

Ji teigia kol kas nežinanti nei kokio dydžio žala gamtai padaryta, nei kokios medžiagos išgaišino žuvis.

„Bijau pasakyti, kokios tai medžiagos. Paėmėme mėginį. Abejoju, kad kažkokia chemija – gal srutos“, – spėja Plungės rajono agentūros vedėja.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...