captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Grybauskaitė susitiko su smurtą išgyvenusiomis moterimis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Joniškio rajone, Gasčiūnuose, kur dalyvavo kovai su smurtu artimoje aplinkoje skirto projekto „Įkvėpk“ baigiamajame renginyje, su organizatoriais aptarė projekto rezultatus, susitiko su nuo smurto nukentėjusiomis ir jį įveikusiomis moterimis.
Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.

Pasak prezidentės, labai svarbu būti neabejingiems ir pamatyti žmogų, kuriam reikia pagalbos.  Lietuviškas darbštumas ir užsispyrimas, šalies vadovės teigimu, gali suteikti neįtikėtinų pokyčių. Todėl svarbiausia pasitikėti savimi ir pasiryžti keisti ne tik save, bet ir šalia esantį.

Teigiamų rezultatų kovojant su smurtu duoda visuose šalies regionuose ėmę veikti specializuotos pagalbos centrai, dirbantys su smurto aukomis, tačiau svarbiausia, anot šalies vadovės, yra suvokti, kad smurtas šeimoje – tai ne vienos šeimos, o visos bendruomenės problema, o nebijojimas kalbėti, draugiška kaimynystė, pagalba vieni kitiems – veiksmingiausias vaistas nuo smurto ar priklausomybių.

Prezidentės teigimu, vis augantis gerųjų iniciatyvų skaičius – geriausias įrodymas, kad Lietuva ima busti iš abejingumo. Daugybė žmonių jau dabar yra pasiruošę keistis, gydytis ar padėti kitiems.

Projekto „Įkvėpk“ organizatoriai aplankė dešimt regionų, drąsindami smurtą patyrusius žmones, įtraukdami verslą, nevyriausybines organizacijas, savanorius ir vietos savivaldą spręsti priklausomybių ir smurto problemas.

Susitikimuose su atokių šalies miestelių gyventojais dalyvavo ir žinomi LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO laidų vedėjai – Zita Kelmickaitė, Arnas Mazėtis, Eglė Daugėlaitė, Bernadeta Lukošiūtė, Edvardas Kubilius, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai Edita Mildažytė ir Algirdas Kaušpėdas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...