Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.24 09:22

A. Butkevičius: kalbos apie interpeliaciją yra ankstyvos

DELFI.lt, LRT.lt, ELTA 2013.05.24 09:22

Seimo TS-LKD frakcija inicijuoja interpeliaciją ūkio ministrei Birutei Vėsaitei. Tai LRT.lt patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos atstovė spaudai Jūratė Mockuvienė. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tinklalapiui LRT.lt teigė, jog kalbos apie interpeliaciją yra ankstyvos, nes Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) dar nepateikė savo išvadų.

Seimo TS-LKD frakcija inicijuoja interpeliaciją ūkio ministrei Birutei Vėsaitei. Tai LRT.lt patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos atstovė spaudai Jūratė Mockuvienė. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius tinklalapiui LRT.lt teigė, jog kalbos apie interpeliaciją yra ankstyvos, nes Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija (VTEK) dar nepateikė savo išvadų.

„B. Vėsaitės situacija nedaro garbės koalicijai. Šitoje vietoje pritariu prezidentės nuomonei, kad gali būti ir tam tikras interesų konfliktas įvykęs. Ir manau, kad ministrė tikrai turėtų elgtis žymiai atsargiau šitoje situacijoje. Labiau apgalvotai. Ir tikrai labai rimtai svarstytinas klausimas, ar dėl to, kad koalicija galėtų toliau sėkmingai veikti, nevertėtų padaryti pakeitimo būtent šitoje ministerijoje. Tam, kad dėmesys būtų nukreiptas ne į atskiras keliones, o į bendrą Vyriausybės darbą“, – ketvirtadienį žurnalistams kalbėjo V. Gapšys.

Kaip rašoma naujienų portale DELFI.lt, buvęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas į galimą interesų konfliktą įsipainiojusiai ūkio ministrei socialdemokratei Birutei Vėsaitei siūlo atsistatydinti.

Kaip skelbia naujienų agentūra ELTA, „darbiečių“ nuomone, toks ministrės elgesys prieštarauja Vyriausybės nario elgesio ir moralės principams bei diskredituoja visą valdančiąją koaliciją. „Darbiečiai“ palaiko Prezidentės poziciją, jog ministrės veiksmuose galima įžvelgti interesų konfliktą.

„Deja, tenka pripažinti, jog ankstesni B. Vėsaitės veiksmai sudarė prielaidas visuomenei abejoti ministre, o šis skrydis į Kazachstaną, finansuotas privačios bendrovės lėšomis, leidžia abejoti ir jos nešališkumu bei vykdomos veiklos skaidrumu, todėl mes, kaip ir šalies vadovė, įžvelgiame šiuose ūkio ministrės veiksmuose interesų konfliktą, kuris meta šešėlį ant visos Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos“, – sako Darbo partijos (leiboristų) pirmininkas, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Anot V. Gapšio, „darbiečiai“ rimtai svarstys B. Vėsaitės klausimą kartu su valdančiosios koalicijos partneriais ir laikysis nuomonės, kad ji turi trauktis iš einamų pareigų.

„Žinoma, mes norėtume išgirsti ir valdančiosios koalicijos partnerių, ir šalies Prezidentės, ir pačios B. Vėsaitės nuomonę dėl šių įvykių, tačiau iš tos informacijos, kurią turime dabar, manome, kad toliau užimti ūkio ministrės posto B. Vėsaitė negali, todėl turi pasitraukti iš savo pareigų“, – neabejoja V. Gapšys.

Kiek nuosaikesnės pozicijos laikosi partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas. „Aš įsivaizduoju, bus VTEK. Aš įsivaizduoju, kad bus atsakyta į klausimus, išklausyta pati ministrė. Ir padarysim išvadas. Aš kartais matau, kad vežimas važiuoja prieš arklį daugeliu atvejų. Visi susidaro nuomonę iš vienų, kitų, trečių faktų. Iš spaudos ir pan. Aš neskubėčiau su tokiais dalykais“, – DELFI teigė R. Paksas.

„Jeigu faktai tokie, kokie yra aprašyti spaudoje, be abejo, tai nepuošia ministrės. Be abejo, taip neturėtų būti. Bet prieš padarydamas savo sprendimą aš norėčiau išklausyti ir pačią ministrę“, – pažymėjo R. Paksas.

B. Vėsaitės iš posto versti neskuba ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

A. Butkevičius: turime sulaukti VTEK išvadų

„Kalbos apie interpeliaciją yra ankstyvos, nes VTEK dar nepateikė savo išvadų, turime jų sulaukti. Dėl Ūkio ministrės vizito į Kazachstaną ir galimo interesų konflikto kreipiausi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Ji jau kitą savaitę įvertins ir nuspręs, ar pradėti tyrimą“, – tinklalapiui LRT.lt sakė premjeras.

A. Butkevičius teigia, jog „turėtume sulaukti komisijos išvadų, o ne vadovautis interpretacijomis“. „Jei Ūkio ministrės veiksmuose bus įžvelgtas interesų konfliktas, tikrai imsimės priemonių“, – patikino Ministras Pirmininkas.

Iniciatoriai pradės rinkti parašus

DELFI primena, jog ūkio ministrė į Kazachstaną išsiruošė bendrovės „Arvi“ pasamdytu verslo klasės lėktuvu. Verslininkai prisipažino padengę didžiąją dalį B. Vėsaitės kelionės išlaidų. Be to, viena iš „Arvi“ grupės įmonių šiuo metu veda svarbias derybas su Ūkio ministerija.

Ūkio ministrės elgesį vertins ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Į VTEK kreiptis nurodė premjeras Algirdas Butkevičius, atskirą skundą pateikė ir konservatorė Agnė Bilotaitė.

Kaip praneša naujienų agentūra ELTA, interpeliacijos iniciatoriai pradės rinkti šią iniciatyvą palaikančių Seimo narių parašus.

Seimo statutas numato, kad Vyriausybės narys, kuriam pateikta interpeliacija, privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo Pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi