captcha

Jūsų klausimas priimtas

Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Lietuvoje

Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektorių grupė, vadovaudamasi Lietuvos ir Baltarusijos dvišaliu susitarimu „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“, ketvirtadienį atliks Lietuvos karinio dalinio vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumentą, praneša Krašto apsaugos ministerija.
Lietuvos kariuomenės archyvo nuotr.
Lietuvos kariuomenės archyvo nuotr.

Baltarusijos inspektoriai lankysis Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, dislokuotoje Rukloje (Jonavos r.). Svečiams vertinamojo vizito metu bus sudarytos galimybės gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat bus galima apžiūrėti jų pavyzdžius. Priimdama šį vertinamąjį vizitą, Lietuva demonstruoja savo karinės veiklos skaidrumą ir siekį didinti tarpusavio pasitikėjimą.

Pagal dvišalį susitarimą, Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai Baltarusijos karinio dalinio vertinimą planuoja atlikti vėliau šias metais.

Lietuvos ir Baltarusijos dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet keičiasi papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turi galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...