Lietuvoje

2017.08.16 16:55

Akredituotas naujasis Vokietijos gynybos atašė Lietuvai

LRT.lt2017.08.16 16:55

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) surengta Vokietijos gynybos atašė Lietuvai pasikeitimo ceremonija. Naujajam Vokietijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkui leitenantui Thorsten Fries viceministras palinkėjo toliau stiprinti pastaraisiais metais ypač suintensyvėjusį šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.

Diplomatinę tarnybą baigusiam Vokietijos gynybos atašė komandorui Thomas Hacken krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas įteikė medalį už nuopelnus stiprinant dvišalį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą gynybos srityje.

„Šiandien Vokietija užima ypatingą vietą Aljanse ir ženkliai prisideda prie saugumo mūsų regione ir už jo ribų stiprinimo. Užtikrinta Vokietijos lyderystė vadovaujant NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje yra puikus Aljanso atgrasymo priemonių įgyvendinimo pavyzdys“, – pranešime cituojamas viceministras V. Umbrasas.

Krašto apsaugos viceministras pabrėžė, kad Vokietijos indėlis yra labai svarbus NATO ateičiai ir visai gynybos architektūrai Europoje.

Naujasis Vokietijos gynybos atašė Lietuvai reziduos Vilniuje, nors iki šiol mūsų šaliai akredituoti atašė reziduodavo Rygoje.

T. Fries iki atvykimo į Lietuvą yra ėjęs įvairias pareigas Vokietijos gynybos ministerijoje ir kariuomenėje, Tarptautiniame Šiaurės Rytų korpuse Lenkijoje, tarnavęs tarptautinėse operacijose Afganistane. Karininkas yra baigęs Karinių pajėgų universitetą Hamburge, mokėsi Karo akademijoje Varšuvoje. Už tarnybą apdovanotas aukštais Vokietijos kariuomenės ir NATO apdovanojimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.