captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre būtini pokyčiai

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nepriimtina vadina situaciją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (KMPMC). Žiniasklaidoje pateikiami akivaizdūs piktnaudžiavimų faktai centro vadovybės iki šiol ignoruojami, o ilgiau nei 120 dienų sirgusi KMPMC direktorė Laimutė Anužienė ir toliau išvengia atsakomybės, skelbiama vyriausybės pranešime.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Šiandien portale 15min aprašyta valstybės turto užvaldymo schema aiškiai rodo, kad ši profesinio mokymo įstaiga nebuvo tinkamai prižiūrima, o buvę švietimo ministrai ne tik nesivargino įsitikinti, kokiems tikslams keliauja valstybės lėšos, bet ir įvairiais būdais padėjo giminių ir artimųjų grupelei gauti asmeninės naudos valdant valstybės finansuojamą švietimo įstaigą. Toliau taip nebus.

Mes kreipėmės į teisėsaugos institucijas. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vykdo tyrimus. Teisėsaugos institucijos turės pateikti atsakymus ir į naujus klausimus. Kaip KMPMC patalpos perėjo į privačias rankas, kokį vaidmenį čia atliko centro vadovės pavaduotojos Jolantos Valiulienės ir centro ūkio dalies vadovo Algimanto Mockeliūno valdoma įmonė „Valedija“? Turi būti atsakyta, ar centro vadovės butas buvo rekonstruotas naudojantis ES lėšomis. Taip pat išsiaiškina, ar vykdydamas pirkimus iš darbuotojų valdomos įmonės KMPMC nepažeidė teisės aktų“, – teigė S. Skvernelis.

Pasak jo, dėl KMPMC vadovės nedarbingumo lapelio ši situacija užsitęsė, tačiau joks nedarbingumo lapelis negali būti indulgencija nuo atsakomybės už priimtus sprendimus, teigiama pranešime. Švietimo ir mokslo ministrė yra pareiškusi, jog L. Anužienė nebeturi ministerijos pasitikėjimo ir bus atleista iš užimamų pareigų. Šiuo metu centro vadovė yra grįžusi į darbą ir artimiausiu metu turės būti išspręstas klausimas dėl jos tinkamumo vadovauti profesinio mokymo centrui.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...