captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos

Premjeras Saulius Skvernelis teigė esąs tikras, kad iš socialdemokratų nuskambės siūlymas trauktis iš valdančiosios koalicijos, ir nelaukiant fakto jau svarsto apie galimas alternatyvas, kurios tokiu atveju padėtų užtikrinti stabilumą valstybėje.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Tai turėtų svarstyti politologai ir analitikai, bet aš absoliučiai neabejoju, koks bus priimtas Tarybos sprendimas, žinant partijos pirmininko ir jo dabartinės aplinkos nusiteikimą ir veiksmus, kurie vyksta. Tai tikrai bus siūlymas pasitraukti iš koalicijos“, – sakė S. Skvernelis, komentuodamas DELFI projektą „Įtakingiausi“.

Premjeras interviu DELFI teigia neabejojąs, kad toks siūlymas bus, tačiau nespėliojo, kaip susidėlios politinės jėgos, ir koks bus galutinis sprendimas, tačiau nežada laukti, kol jis bus paskelbtas ir tik tada ieškoti išeičių.

„Mes tikrai negalime laukti ir nelauksime, kad mes atsidurtume jau prieš faktą. Turime daryti viską, kas susiję su vyriausybės ir valstybės stabilumu, kad būtų išvengta galimų politinių krizių. Dėl to manau, kad turime užsitikrinti arba naujus partnerius, jeigu reikės tokio sprendimo, arba bent jau Seimo narių palaikymą, pakankamą Seimo narių skaičių, kad būtų galima bent jau rudens sesijoje sėkmingai dirbti, o toliau žiūrėti, kokie variantai – mažumos vyriausybė, nauja koalicija, ta pati koalicija su socialdemokratais, viskas yra kol kas įmanoma“, – sakė S. Skvernelis.

Paklaustas apie pokalbius su konservatorių lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, vyriausybės vadovas pažymėjo, kad svarbu rasti sutarimą dėl svarbiausių reformų – tiek esamų tęstinumo, tiek naujų.

„Lygiai taip pat aš kalbuosi ir su liberalų pirmininku Remigijumi Šimašiumi, su tais pačiais socialdemokratų partijos frakcijos nariais“, – sakė S. Skvernelis nevadindamas to naujų koalicijos partnerių paieška.

Nebuvo svajonių darbas, bet durimis trankyti nežada

S. Skvernelis vyriausybės vadovo poziciją vadino ne svajonių darbu, o įsipareigojimu rinkėjams, tačiau pirmai progai pasitaikius trenkti durimis nežada.

„Tikrai aš nesu durų trankytojas vien dėl to, kad trenkti. Norisi padaryti darbus. Jeigu būtų taip, kad matytume, kad mes nebegalime darbų daryti, tai reiškia, kad vyriausybė nebeturi palaikymo Seime, tai reiškia, kad vyriausybė nebeturi palaikymo Seime, tai vienareikšmiškai toks sprendimas turėtų būti priimtas, nes kitaip, matyt, ir būti negalėtų“, – sakė S. Skvernelis.

Tačiau dabartinė situacija, pasak vyriausybės vadovo, nėra tokia.

„Šiandien aš manau, kad mes galime daryti ir ieškome kompromisų, kur galime jų ieškoti. Tikrai neieškosime kompromisų su tais, kurie įsivaizduoja politiką arba savo interesų atstovavimą per kriminalinę prizmę. Čia jau mes nesikeisime. Bet visa kita – kompromisų, sutarimų paieška yra reikalinga ir tikrai esu pasiruošęs dirbti“, – sakė S. Skvernelis.

Pripažino klaidas

Premjeras pripažino, kad savo darbe klaidų padaro, „matyt, dėl to nepatyrimo“.

„Gal didžiausias trūkumas ir klaida yra politinės konjunktūros, užkulisių nežinojimas. Reikia, galbūt, daugiau darbuotis ir daugiau individualiai darbuotis su partneriais politikoje, tiek koalicijoje, tiek ir opozicijoje, ir kartais, galbūt, nesiekti iš karto greitai rezultato. Jeigu matai, kad yra galimybės užstrigti, galbūt, daryti tą etapais, nors aišku norisi maksimalaus rezultato ir orientuotis į rezultatą, dėl to kartais maksimalizmas, galbūt, ir pakenkia“, – sakė S. Skvernelis.
 

BNS nuotr.

Kliudo prasidėjusi prezidento rinkimų kampanija

Pats S. Skvernelis neatskleidžia, ar dalyvaus 2019 metų prezidento rinkimuose.
„Aš dabar siekiu tik vieno – sėkmingai įgyvendinti vyriausybės programą. Ateis laikotarpis, kai mes, kiekvienas iš politikų, turėsime daryti savo pasirinkimą ir jį paskelbti, tai bus ir padaryta“, – sakė jis.

Tačiau premjeras pastebėjo, kad rinkimų kampanija jau yra prasidėjusi, ir pripažino, kad tas kliudo.

„Aš tikrai matau daug jau besirikiuojančių politikų, kurie trokšta tapti sekančiu šalies prezidentu, tikrai linkiu visiems didelės sėkmės. (…) Dar pakankamai ilgas laikotarpis – iki rinkimų, gaila, kad prasidėjusi kampanija jau pradeda trukdyti – matyt natūralus noras politinių oponentų, kolegų, kuo daugiau pažlugdyti potencialius varžovus, tame tarpe ir su reitingais, bet toks gyvenimas yra“, – sakė S. Skvernelis

R. Karbauskį vadino bendražygiu

Premjeras neigė esant kokias nors politines įtampas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu, ir kad jis jį valdo.

„Tikrai reikia nuvilti intrigų ir sąmokslo teorijų mėgėjus. Valstybė tikrai veikia pagal mūsų Konstitucijoje labai aiškiai surašytus valdžių atskyrimo principus. Vyriausybė yra atskaitinga Seimui, Prezidentei, veikia savo įgaliojimų ribose. Niekas manęs tikrai nevaldo ir negali valdyti, niekada nevaldė, išskyrus tai, ką esu saistomas savo įsipareigojimais ir pareigomis įstatymu“, – sakė S. Skvernelis.

Jis pripažino, kad su R. Karbauskiu jo nuomonės ne visur sutampa, tačiau jį vadino bendražygiu.

„Su Ramūnu mes esame bendražygiai, ir kas tikisi intrigos, kad mes čia apsipykę, pykstamės ar viens kitam gerklę perkąsim, tai tikrai taip nebus. Mes turime nuomonių skirtumų, jos skyrėsi ir prieš rinkimus, bet mes tikrai norime to paties tikslo ir tuos įsipareigojimus, kuriuos davėme žmonėms, mes įgyvendiname“, – sakė S. Skvernelis.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...