Lietuvoje

2017.08.14 14:19

Kelmės centre atsidūrusi mina išvežta naikinimui

DELFI.lt, BNS2017.08.14 14:19

Iš Kelmės centre esančios parduotuvės „Maxima“ ir aplinkinių namų dėl gyventojo atnešto karo laikų sprogmens evakuota apie 100 žmonių. Išminuotojai sunaikinimui į karjerą išvežė Antrojo pasaulinio karo miną.

Minosvaidžio miną su nuskeltu priekiniu sprogdikliu vyrui būnant užsienyje kasinėdama sodyboje rado jo žmona. Mina prie namų Maironių kaime buvo laikoma apie 1 mėnesį, pranešė policija.

Apie 13.50 val. mina išvežta naikinimui į karjerą.

Dėl gyventojo atnešto karo laikų sprogmens iš Kelmės centre esančios parduotuvės „Maxima“ buvo evakuota apie 100 žmonių.

Kelmės rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Bracevičius BNS sakė, kad, pirminiais duomenimis, prieš vidurdienį pirmadienį vyras surūdijusią miną atnešė į karo prievolės centrą Dariaus ir Girėno 12, čia budi tik budėtojas. Vyras paaiškino, kad miną rado savo namo kieme.

„Kelmės rajono gyventojas grįžo iš užsienio. Jo žmona buvo tvarkiusi kiemą ir kasinėdama rado. Mina keletą dienų gulėjo kieme, kol vyras grįžo iš užsienio. Jis nusprendė, kad kariškiai žinos, ką daryti su sprogmenimi ir automobiliu atvežė į Kelmės centrą“, – BNS sakė Kelmės policijos vadovas.

43 metų vyras gyvena už maždaug 10 kilometrų nuo Kelmės.

„Klausiau, kodėl neskambinai 112? Atsakė, kad vaikai pas jį kieme laksto“, – BNS pasakojo R. Bracevičius.

Dėl įvykio aplinkinėse gatvėse uždarytas eismas.

„Uždarytas eismas, laukiama kariuomenės išminuotojų“, – BNS sakė R. Bracevičius.

„Maxima“ įsikūrusi šalia esančioje Kooperacijos gatvėje, netoliese yra gyvenamieji namai.

Vyras mašina atvežtą sprogmenį atnešė į karo prievolės centro kiemą.