Lietuvoje

2017.08.14 16:15

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė turi naują vadą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.14 16:15

Paskirtas naujas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas – juo pirmadienį tapo pulkininkas leitenantas Antanas Matutis

Naujasis bazės vadovas sako, kad paskyrimas netikėtas, laukia nemažai darbo. Teks vadovauti didžiausiam Karinių oro pajėgų vienetui, vienam svarbiausių šalies strateginių objektų. Būtent Šiauliuose yra dislokuoti NATO naikintuvai saugantys Baltijos šalių erdvę. Jų skaičius jau po poros savaičių padvigubės dėl rugsėjį planuojamų Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad“.

„Stengsiuos išlaikyti skrydžių saugą, nes tai ir valstybės lėšos ir žmonių gyvybės, ir tęsti pradėtus darbus, nes aviacijos bazės labai sparčiai vystosi, darbų laukia daug. <...> Infrastruktūros gerinimas – tai peronų ir senųjų peronų remontai, senųjų angarų tvarkymai, naujų angarų statybos, riedėjimo takų rekonstrukcijos, peronų plėtra“, – sako naujasis Aviacijos bazės vadas.

Vyr. ltn. Audriaus Ašmonto nuotr.

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas pažymi, kad valdyti tokią bazę yra ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė.

„Tapti vadu, valdyti tokią didelę bazę, kur yra ir mūsų sąjungininkai, ir vienas iš pagrindinių aerodromų Rytų Europos ir NATO šalyse, tai didelė garbė ir atsakomybė. Noriu palinkėti jam sėkmės, kad viskas sėkmingai vyktų. Jau nuo kito mėnesio čia bus dvigubai daugiau karinių orlaivių. Kaip žinote, viskas surišta su „Zapad“ pratybomis. <...> Nuo rugsėjo pirmosios, kiek aš žinau, bus. 29 dieną amerikiečiai keičia lenkų kontingentą ir orlaivių lyg numatyta, kad bus dvigubai daugiau – aštuoni. Orlaivių bus tiek, kiek reikia“, – sako kariuomenės vadas.

Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas pažymėjo, kad A. Matutis yra „puikiai pasiruošęs vykdyti naujas pareigas, ramaus būdo, teisingas, gebantis ekstremaliose situacijose priimti tinkamus sprendimus“. 

Iki šio paskyrimo A. Mataitis vadovavo Karinių oro pajėgų štabo Operacijų skyriui.

A. Matutis tarnybą Lietuvos kariuomenėje  pradėjo 1999 metais, iškart baigęs Antano Gustaičio Aviacijos institutą, kuriame tapo diplomuotu aviacijos inžinieriumi-lakūnu. Tarnybą pradėjo kaip lakūnas Karinių oro pajėgų Sraigtasparnių eskadrilėje, vėliau tapo eskadrilės vadu, įgūdžius tobulino Jungtinių Amerikos Valstijų Oro pajėgų universitete ir kitose mokymosi įstaigose. Tarnybą tęsė eidamas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės  Operacijų  skyriaus viršininko pareigas, o nuo 2016 m. ėjo Karinių oro pajėgų štabo Operacijų skyriaus viršininko pareigas.

Ankstesnis Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas Marius Matulaitis pareigų neteko, kai pasirašė sutartį dėl dviejų sraigtasparnių remonto Rusijoje.