Lietuvoje

2017.08.12 09:02

Kosmetologė: dažnai sulaukiu po injekcijų subjaurotų klientų

LRT TELEVIZIJOS laida „Svarbios detalės“, LRT.lt2017.08.12 09:02

Grožio kultas Lietuvoje vis dar klesti, o procedūrų griebiasi ne tik vis jaunesnės merginos. Neretai, norėdamos sutaupyti, moterys pasirenka abejotinos kokybės paslaugas, o nepatyrusių specialistų klaidos ne tik brangiai atsieina, bet ir yra sunkiai taisomos.

Grožio salono savininkė Eva Ghaoui –  grožio tobulinimo procedūrų šalininkė. „Grožis valdo pasaulį, pamanau, kad tai – šių dienų laimėjimas, jog moterys gali pasitobulinti, kad yra galimybių kažką savyje pataisyti, pagražinti, atsikratyti kompleksų“, – įsitikinusi ji. 

Moteris, pagimdžiusi du vaikus, nutarė imtis plastinės krūtų didinimo operacijos. Tokios operacijos, pasak chirurgijos specialisto Tomo Budriaus, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje – pačios populiariausios. „Tai yra didžiausias moterų kompleksas, jos jaučiasi savimi nepatenkintos, kai mato trūkumą savo krūtyse“, – sako specialistas. Antroje pagal populiarumą vietoje jis įvardija nosies operacijas, trečioje – pilvo plastikos operacijos. 

„Dažnai taisoma nosies kuprelė, nelygi nosis, kreiva nosis. Dažnai operacija daroma ir dėl medicininių priežasčių, kai kreiva nosies pertvara apsunkina kvėpavimą, tad galime pasiekti ir estetinio rezultato, ir pagerinti nosies funkciją“, – įsitikinęs T. Budrius. 

E. Ghaoui pritaria, kad, išbandžius plastinę chirurgiją, nesunku atrasti vis daugiau tobulintinų vietų išvaizdoje. „Galimybių yra daug, jomis pasidomėjus, galima pašalinti tai, kas trukdo“, – įsitikinusi ji. Į grožį moteris tikina investuojanti nemažai ir tai daryti stengiasi reguliariai. 

Tuo tarpu kosmetologė Laura Sereičikienė sulaukia nemažai klientų, prašančių pagelbėti po neprofesionaliai atliktų grožio procedūrų, dažniausiai – injekcijų.

„Po nevykusių injekcijų veidas neretai būna labai deformuotas ir daugiausiai problemų būna su lūpomis – jos po hialurono injekcijų nueina guzais. Tas pats – su kakta. Kartais, žiūrint į žmogų iš profilio, banguoja visa kakta“, – pasakoja specialistė. Pasak jos, tai dažniausiai nutinka dėl perdozavimo, o atėję žmonės prašo pašalinti sušvirkštą hialuroną. 

„Taip dažniausiai atsitinka dėl žinių stokos, turime specialistų, kurie neturi žinių, tačiau vis tiek imasi tokių procedūrų“, – tvirtina kosmetologė. Plastikos chirurgas pastebi, kad abejotinos kokybės paslaugos patraukia norinčiųjų sutaupyti, tačiau geras rezultatas tokiu atveju gaunamas ne visada, todėl ypač svarbu pasirinkti tiek kliniką, tiek gydytoją, pasidomėti, atliktais darbais, vertintojais ir eiti. 

Maža to, pasitaiko ir savadarbių atvejų. L. Sereičikienė pasakoja, kad savo kabinete sulaukė ir vienuoliktokių, kurios, „Ebay“ įsigijusios tariamo hialurono, jį viena kitai leido.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Svarbios detalės“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt