captcha

Jūsų klausimas priimtas

STT pradėjo tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo derinant „Misionierių sodų“ projektą

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo derinant sostinės senamiestyje statybų projektą „Misionierių sodai“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) prašymą. Jai kilo įtarimų dėl vystytojų naudai inspekcijos Vilniaus departamente priimtų sprendimų, BNS patvirtino STT Viešųjų ryšių skyriuje. Įtarimai kol kas niekam nepateikti.

VTPSI duomenimis, bendrovė „Misionierių namai“ birželio mėnesį kelis kartus kreipėsi į inspekcijos Vilniaus departamentą, siekdama įregistruoti nebaigtus statinius Nekilnojamojo turto registre. Inspekcijos specialistai du kartus tokius prašymus atmetė vadovaudamiesi Statybos įstatymo nuostatomis, kurios esamomis aplinkybėmis to daryti neleido. Po ketvirto kreipimosi statytojo prašymas patenkintas ir sudarytas pagrindas Nekilnojamojo turto registre padaryti įrašą apie nebaigtą statybą.

„Šis atvejis susijęs su vieno ar kelių specialistų galbūt neteisėtais veiksmais, atliktais tenkinant pateiktą projekto „Misionierių sodai“ vystytojų prašymą, nors toks prašymas pagal įstatymus negalėjo būti patvirtintas. Tai jau ne pirmas kartas, kai susiduriame su įtartinais Vilniaus departamento specialistų veiksmais. Dėl jų inspekcijoje anksčiau jau buvo pradėti tarnybiniai patikrinimai“, – kreipimąsi į teisėsaugą argumentavo laikinai VTPSI vadovaujanti Eglė Kuklierienė.

„Specialistas, dėl kurio veiksmų kreipėmės į teisėsaugą, tą patį prašymą nagrinėjo du kartus. Nors pirmą kartą jį atmetė, antrą kartą neaiškiomis aplinkybėmis, kurias, tikimės, ir nustatys teisėsaugos institucijų tyrimas, jį patvirtino. Paprašytas paaiškinti tokio sprendimo motyvus, darbuotojas to padaryti negalėjo ir paprašė atleisti jį iš darbo. Įvertinus inspekcijos pateiktą informaciją, galbūt bus nustatyta ir daugiau piktnaudžiavimo tarnyba atvejų“, – teikė inspekcijos vadovė.

Pasak jos, dėl netinkamos Vilniaus departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus veiklos kontrolės po šio atvejo pasitraukti iš vadovaujamų pareigų sutiko jam laikinai vadovavusi darbuotoja.

Birželio pabaigoje Statybos inspekcija pranešė nustačiusi savavališkas statybas Vilniaus arkivyskupijos kurijai priklausančiame sklype Subačiaus gatvėje 26 ir nurodžiusi „Misionierių namams“ jas sustabdyti. Bendrovės valdomoje teritorijoje Subačiaus gatvėje 20, kuriai išduotas statybos leidimas, plėtra nestabdoma. Dėl šios teritorijos statybos leidimo panaikinimo į teismą birželio pabaigoje kreipėsi Generalinė prokuratūra.

Anot Statybos inspekcijos, gegužę per patikrinimą nustatyta, kad teritorijoje savavališkai įrengti gruntiniai inkarai sklype Subačiaus g. 26, o statytojas neturėjo leidimo tą daryti.

Bendrovės „Misionierių namai“ interesams atstovaujančios advokatų kontoros „Sorainen“ advokatės Aušros Mudėnaitės teigimu, sklype yra laikini kasimo darbų metu apkrovas laikantys inkarai, je įrengti turint sklypo savininko – Vilniaus arkivyskupijos kurijos – oficialų sutikimą.

Bendrovė „Misionierių namai“ sostinės Subačiaus g. 20 iki 2019 metų pabaigos planuoja rekonstruoti 9,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto statinius ir įrengti ten apie 100 butų. Plėtojant projektą numatyta 1978 metais statytą ligoninę rekonstruoti į atskirus namų komplekso korpusus, vietoje slėptuvės suformuoti viešąją erdvę. Taip pat ketinama rekonstruoti Vaikelio Jėzaus prieglaudos korpusą.

Įmonė nurodo, kad bendros investicijos į projektą turėtų siekti 40 mln. eurų.

Buvusios ligoninės pastatus su 1 ha ploto valstybinės žemės nuomos teise „Misionierių namai“ iš sostinės savivaldybės įsigijo 2007 metais už beveik 16 mln. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...