captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK prašo patikslinti duomenis dėl PAGD direktoriaus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė prašyti Vidaus reikalų ministerijos patikslinti informaciją apie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) direktorių Kęstutį Lukošių, rašoma pranešime spaudai.
PAGD nuotr.
PAGD nuotr.

Atsiųstame pranešime ministerija prašė VTEK įvertinti K. Lukošiaus veiksmus, atsižvelgiant į interneto portale 15min.lt paskelbtą straipsnį „Ugniagesių vadui namą pastatė priešgaisrinės saugos politika suinteresuota įmonė“. 

Pranešime nurodyta, kad straipsnyje pateikiama informacija, jog K. Lukošius pateko į interesų konflikto situaciją (įsigijo namą iš buvusio darbdavio, kuris aktyviai veikia vienoje iš PAGD kuruojamų sričių – priešgaisrinėje saugoje) ir Įstatymo nustatyta tvarka nenusišalino, t. y. dalyvavo priimant ir priėmė sprendimus, susijusius su jo paties privačiais interesais, ir neužtikrino sprendimų nešališkumo. Jokių kitų papildomų duomenų ministerija nenurodė.

Tačiau ministerijos pranešime ir 15min.lt portale paviešintame straipsnyje nenurodyti konkretūs duomenys, kad K. Lukošius, pradėjęs eiti PAGD direktoriaus pareigas dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su UAB „Poliprojektas“ ar UAB „Investavimo projektai“, rašoma VTEK pranešime spaudai. 

Be to, VTEK duomenimis, K. Lukošiui artimas asmuo valdo UAB „Fire expert“ ir UAB „Fire experts“ akcijas, o vienai iš jų vadovauja.

Dėl to, Vidaus reikalų ministerijos VTEK prašo papildyti pranešimą ir nurodyti konkrečią informaciją bei pateikti ją pagrindžiančius dokumentus apie K. Lukošiaus dalyvavimą priimant sprendimus, susijusius su visomis aukščiau nurodytomis įmonėmis. Be to, straipsnyje rašoma, kad K. Lukošius teigia nusišalinęs nuo visų sprendimų, kuriais jo buvusi darbovietė gali būti suinteresuota. Atsižvelgiant į tai, VTEK prašo pateikti visą ministerijos turimą informaciją ir šiuo klausimu.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...