Lietuvoje

2017.08.09 16:25

VTEK: Panevėžio meras pažeidė įstatymą

LRT.lt2017.08.09 16:25

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas 2017 m. balandžio 28 d. savivaldybės tarybos posėdyje nenusišalinęs nuo sprendimų pritarti projektų dėl Panevėžio Senvagės teritorijos kompleksinio sutvarkymo, dėl poeto J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo, dėl Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymo įgyvendinimui, teikimui Europos Sąjungos fondų investicijoms gauti ir projektų dalinio finansavimo, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Tyrimą dėl R. M. Račkausko VTEK pradėjo gavusi grupės Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narių pranešimą, kuriame teigiama, kad meras nuo minėtų sprendimų nenusišalino, nors prie koncepcijos kūrimo prisidėjo mero sūnus. Teigta, kad mero sūnus yra tiesiogiai susijęs su MB „Pupa – strateginė urbanistika“, rašoma VTEK pranešime žiniasklaidai.

Tyrimo metu nustatyta, kad mero sūnus nėra konkursą laimėjusios MB „Pupa – strateginė urbanistika“ narys ar darbuotojas, tačiau jis prisidėjo prie architektūrinės idėjos kūrimo ir buvo vienas iš idėjos (koncepcijos) bendraautorių. Pabrėžtina, kad konkurso laimėtojai buvo paskelbti likus porai dienų iki minėto tarybos posėdžio, be to R. M. Račkauskas VTEK posėdžio metu pripažino, kad jam buvo žinomas sūnaus dalyvavimas konkurse ir tai, kad koncepcija, prie kurios rengimo sūnus prisidėjo, paskelbta laimėjusia.

Taip pat VTEK posėdyje trečiadienį vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Kazlų Rūdos savivaldybės mero Vytauto Kanevičiaus veiksmų, nesant pakankamai duomenų jo veiksmų teisiniam vertinimui.