captcha

Jūsų klausimas priimtas

S. Skvernelis: naujų mokesčių nenumatoma

Premjeras Saulius Skvernelis pakartojo vyriausybės poziciją, kad nauji mokesčiai artimiausiu metu neplanuojami, prioritetas teikiamas sureguliuoti jau esamą mokesčių aplinką. Savo ruožtu, kalbėdamas apie siūlomą lengvatinį PVM kai kuriems maisto produktams, premjeras buvo linkęs akcentuoti gyventojų pajamų didinimo ir konkurencijos naudą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Vyriausybė ir aš laikomės tos pozicijos, kad 2018 m. nebūtų jokių naujų mokesčių, o mes privalome šiandien susitvarkyti su tais mokesčių įstatymais, kurie yra ir galbūt neefektyviai veikia. Kalbėjimas apie būsimus mokesčius, papildomus mokesčius šiandien niekur nėra diskutuotas, vyriausybė tokių klausimų nesvarstė ir Seimui neteiks“, – trečiadienį vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis, reaguodamas į viešojoje erdvėje išsakomus siūlymus dėl naujų mokesčių (pavyzdžiui, progresinių, automobilių ir kitų), įskaitant ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio svarstymus šia tema.

Kaip žinoma, ministrų kabinetas rugpjūčio 3 d. pristatė patobulintą mokesčių ir socialinės sistemos variantą, kuriame 2018 metais nenumatyti jokie nauji mokesčiai.

Paklaustas, kaip vertina siūlymus taikyti mažesnį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą pagrindiniams maisto produktams, premjeras pabrėžė, kad įgyvendinant tokį siūlymą svarbu, jog naudą pajustų galutinis vartotojas.

„Turime būti tikri, kad mokesčio sumažinimas arba pakeitimas tikrai pasieks vartotoją. (...) Juo labiau, kad kalbant apie būtinus produktus vėl kyla diskusija, kas būtinas, kas pagrindinis (...). Mes kalbėtume apie visus maisto produktus, tarifo mažinimą, bet šiandien, manau, tik pajamų gausinimas ir konkurencija gali garantuoti, kad vartotojas šitoje vietoje bus apsaugotas ir laimės“, – sakė vyriausybės vadovas.

ELTA primena, kad valdantieji socialdemokratai yra iškėlę klausimą dėl PVM lengvatos pagrindiniams maisto produktams, tarp kurių vardijami duona, pieno produktai, daržovės. Tokį siūlymą rugpjūčio 2 d., po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio Seime, žurnalistams pristatė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...