captcha

Jūsų klausimas priimtas

Už JAV lėšas modernizuojami Lietuvos kariuomenės infrastruktūra ir poligonai

Lietuvos kariuomenės Pabradės ir Gaižiūnų poligonuose, Mumaičių karinėje teritorijoje ir Karinių oro pajėgų  Aviacijos bazėje Šiauliuose įsibėgėja juose esančios  karinės infrastruktūros modernizacija ir rekonstrukcija. Per 2017 metus  čia planuojama įrengti apie 50 įvairios paskirties infrastruktūros objektų.  2016 m. liepos  mėn. pradėtų objektų dalis jau yra baigti, kituose pradedami ar jau  intensyviai vyksta darbai, kuriuos vykdant kviečiamos  aktyviai dalyvauti ir Lietuvos įmonės, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai. 
KAM nuotr.
KAM nuotr.

„Sparčiai  plečiantis Lietuvos kariuomenės struktūroms ir į Lietuvą atvykstant vis daugiau sąjungininkų karių, poligonų plėtra ir jų modernizavimas yra viena iš  prioritetinių mūsų  veiklos sričių,“  –  teigia  krašto apsaugos  viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Lietuvos kariuomenės karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų plėtros projekto vadovas majoras Dainius Misiūnas sako, kad Pabradės poligone  jau beveik baigiama įrengti amunicijos saugyklas, ketinama įrengti  vikšrinių ir ratinių transporto priemonių, aviacijos šaudyklas, technikos parkus, transporto plovyklas, remonto garažus, saugyklas taikinių pakėlėjams,  kt. objektus. Gaižiūnuose bus įrengtos įvairios šaudyklos, sandėliavimo pastatai, šaudyklų aptarnavimo infrastruktūra. Mumaičių karinėje teritorijoje tiesiamas vidaus kelių tinklas, įrengiamos inžinerinės sistemos, transporto saugojimo ir remonto centro  vidaus infrastruktūra.  Aviacijos bazėje  atliekama lėktuvų riedėjimo tako rekonstrukcija, rekonstruojamos aikštės prie orlaivių angarų, kt.   

Darbai objektuose, kuriuos organizuoja Krašto apsaugos ministerija, kartu  su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis,  yra atliekami už JAV  Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos (angl. European Reassurance Initiative, ERI) projektams skirtas lėšas pagal 2014 m. pasirašytą Lietuvos ir JAV susitarimą.  Pagal šią iniciatyvą Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtrai 2017–2019 m. yra numatyta skirti per 37 mln. eurų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...