captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje sulaikė 600 kilogramų kokaino siuntą, skirtą Rusijos rinkai

Iš Ekvadoro atplukdytuose įrenginiuose Muitinės kriminalinės tarnybos ir Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai aptiko slėptuvių su daugiau kaip 600 kg kokaino kontrabanda, praneša Klaipėdos muitinės pareigūnai.  
AFP/Scanpix asociatyvi nuotr.
AFP/Scanpix asociatyvi nuotr.

Skelbiama, kad tai viena didžiausių narkotikų kontrabandos siuntų Lietuvos istorijoje. Apytikslė jos vertė juodojoje rinkoje – beveik 49 mln. eurų.

Muitinės kriminalistams teko net kelis mėnesius vargti, kol pavyko iškrapštyti dabar jau rekordine vadinama narkotikų siuntą iš Ekvadoro. 

Kvaišalai į Klaipėdą atplukdytuose plastiko dirbinių gamybai skirtose liejimo formose dar balandį. Vos jas iškrovus ir nusprendus patikrinti, susidurta su kliūtimis. Teko pasitelkti nemažai specialistų ir samdyti įmonę ardymo darbams atlikti, nes kvaišalai užvirinti liejimo formose, o patys įrenginiai svėrė po keletą tonų. Patikrinti siuntą trukdė ir įmonei atstovavęs advokatas, grasinęs teismais.

Tačiau pareigūnai, pasitelkę ekspertus, įrodė, kad tikrinimas nesugadins įrenginių. Be to, pastebėta ir keletas konstrukcinių klaidų, o tai dar labiau sustiprino įtarimus, kad liejimo formos tėra muliažas.

Buvo nuspręsta pragręžti vieną liejimo formą, kad ji nebūtų sugadinta, darbams teko skelbti konkursą. Ir tik liepos pabaigoje pradėjus darbus, ant grąžto liko baltos spalvos miltelių, o po pirminio narkotikų testo paaiškėjo, kad tai greičiausiai kokainas. Iš viso aptiktos 576 pakuotės, kurių kiekvienoje apie kilogramas kvaišalų, iš viso – 610 kg.

Pareigūnai sako, kad iškrapštyti rekordinį narkotikų siuntinį jiems kainavo 10 tūkst. eurų. Manoma, kad krovinys skirtas Rusijos piliečio Lietuvoje įkurtai įmonei. Jos direktorius turi leidimą gyventi Lietuvoje, bet yra pasprukęs į gimtinę. Todėl manoma, kad didžioji siuntos dalis turėjo būti skirta būtent Rusijos rinkai.

Daugiau – Giedriaus Vitkausko reportaže.

AFP/Scanpix asociatyvi nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...