Lietuvoje

2017.08.09 14:35

Ministrė: A. Venclovas nebevadovaus Kauno tardymo izoliatoriui

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2017.08.09 14:35

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, trečiadienį susitikusi su laikinuoju Kauno tardymo izoliatoriaus vadovu Arvydu Venclovu, nutarė jį gražinti į buvusias direktoriaus pavaduotojo pareigas.

A. Venclovas informavo ministrę, kaip įgyvendinamos Teisingumo ministerijos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir Valstybės kontrolės rekomendacijos, išsakytos po patikrinimų Kauno tardymo izoliatoriuje. Laikinasis vadovas taip pat pateikė paaiškinimą, kodėl uždelsta skelbti naujus konkursus dėl nuteistiesiems teikiamų maitinimo ir  parduotuvės  paslaugų. Ministrė pažymėjo, kad  būtina sparčiau vykdyti pertvarkas, kurios užtikrina ūkinės ir finansinės veiklos  skaidrumą.

„Kauno tardymo izoliatoriaus kolektyvui tenka atsakinga užduotis įgyvendinti svarbias rekomendacijas, kurias pateikė kontroliuojančios institucijos, – sako teisingumo ministrė  M. Vainiutė. – Dėkoju visiems pareigūnams, kurie dirba sąžiningai, nešdami didelį darbo krūvį.  Negalima neįvertinti to, kas jau nuveikta, sprendžiant įsisenėjusias problemas. Tačiau reikia  daugiau reiklumo ir iniciatyvos, kad būtinos permainos vyktų sparčiau.“

Teisingumo ministrės įsakymu Kauno tardymo izoliatoriaus laikinasis vadovas A. Venclovas nuo rugpjūčio 14 d. bus grąžintas į buvusias direktoriaus pavaduotojo pareigas, o  izoliatoriaus  vadovu paskirtas pareigūnas iš kitos laisvės atėmimo vietos įstaigos.  

„Bus ieškoma naujo laikinojo vadovo“, – BNS sakė teisingumo ministrės patarėja Rita Grumadaitė.

Premjeras Saulius Skvernelis anksčiau šią savaitę sakė paprašęs ministrės paskirti laikinąjį izoliatoriaus vadovą, nesusijusį su kalėjimų sistema.

Padėtimi kalėjimų sistemoje susidomėta, kai Kauno tardymo izoliatoriaus vyriausioji buhalterė Rasa Kazėnienė dukart pranešė apie pažeidimus šioje įstaigoje.

Pastarąjį jos tarnybinį pranešimą išnagrinėjęs Kalėjimų departamentas paskelbė, kad pažeidimai izoliatoriuje tęsiasi, o kai kurios rekomendacijos nėra vykdomos.

Kauno tardymo izoliatorius iki šiol neįvykdė Viešųjų pirkimų tarnybos nurodymo nutraukti maitinimo paslaugų tiekimo sutartį su bendrove „Niklita“, taip pat pratęsė negaliojusią nekilnojamojo turto nuomos sutartį su ta pačia bendrove.

Izoliatoriaus teisininkas Algimantas Pliauga nepateikė teismui atsiliepimo, kur buvęs jo Ūkio skyriaus vedėjas Pranas Vaškys bylinėjasi su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija. A. Pliauga nedalyvavo ir šio teismo posėdyje.