captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jaunojo muzikos atlikėjo premijos laureatė savo kelią pasirinko itin vėlai

Jaunojo muzikos atlikėjo premija kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson nurodymu šiemet paskirta operos solistei Jomantei Šležaitei, kuri apie muzikantės kelią rimčiau pagalvojo tik baigianti mokyklą. 
LRT stop kadras
LRT stop kadras

Tiesa, mergina būdama vos 8 mėnesių jau mėgo dainuoti – bent taip jai pasakojo tada tik juokais operos primadonos karjerą prognozavę tėvai. Darželio šventės taip pat nepraeidavo be jos dainų, tad, muzikos mokytojai pastebėjus mergaitės talentą, būrelių sąraše greitai įsitvirtino dainavimo pamokos, o penkerių jau lipo į „Dainų dainelės“ sceną.

Tačiau muzikos mokyklos niekada nelankė, o ir balsas gan drastiškai mutavo, tad kad muzika, ir būtent opera, galėtų užimti svarbiausią vietą jos gyvenime, Jomantė rimčiau susimąstė tik baigdama mokyklą – kaip pati sako, studijuoti atvyko kaip baltas popieriaus lapas.

„Aš visą laiką norėjau būti scenoje – scenoje aš labai gerai jaučiausi. Kadangi, tiesą sakant, bijojau stoti į muzikos akademiją dėl žinių stygiaus, galvojau stoti į aktorinį. Galvojau, arba aktorystė, arba dainavimas, arba žurnalistika, bet likimas taip sudėliojo viską kitaip. Lyg ir 11 klasėje buvo dainavimo konkursas tokiems žmonėms, kurie dar neužsiiminėja profesionaliai dėl galų gale amžiaus cenzo limito, ir tuo metu komisijoje buvusi mano dėstytoja pastebėjo mane ir pasiūlė stoti į Muzikos akademiją“, – pasakoja Jomantė Šležaitė.

Gimtojoje Tauragėje prasidėjusi muzikinė kelionė studijomis konservatorijoje Kaune toli gražu nesibaigė – šiandien jos namai Vilniuje, tačiau šeimininkės balsas juose girdisi retokai, nes Jomantė dažniausiai kelyje tarp koncertų skirtingose šalyse. Ir nors kelias į pripažinimą buvo vingiuotas, solistė neabejoja pasirinkusi teisingai.

Daugiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...