Lietuvoje

2013.05.22 08:38

Socdemų optimistas J. Olekas: partijos reitingus B. Vėsaitė tik kelia

Vis stiprėjanti opozicijos, verslo ir įvairių visuomenės atstovų kritika ūkio ministrės Birutės Vėsaitės atžvilgiu, rodos, socialdemokratų nejaudina – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas netgi tiki, kad jos veikla prisideda prie partijos įvaizdžio stiprinimo.

Vis stiprėjanti opozicijos, verslo ir įvairių visuomenės atstovų kritika ūkio ministrės Birutės Vėsaitės atžvilgiu, rodos, socialdemokratų nejaudina – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas netgi tiki, kad jos veikla prisideda prie partijos įvaizdžio stiprinimo.

Opozicija negailėjo dėmesio

Ką daryti su ūkio ministre B.Vėsaite, kurios vos ne kiekvienas sprendimas sulaukia aštrios kritikos? Šis klausimas lyg ir turėtų kankinti socialdemokratų vadovus. Tačiau partijos lyderiai kol kas ramūs, nors ministrės kritika tęsėsi ir vakar – visuomenininkai rengė protestus prieš B.Vėsaitės sprendimus Kaune, internautai platino naujus memus apie B.Vėsaitę ir žinomą filmo personažą Boratą, o premjeras Algirdas Butkevičius dėl ministrės aiškinosi konservatorių frakcijai Seime.

Atvykęs į Seimą premjeras iškart sulaukė nemalonių klausimų dėl „Verslios Lietuvos“ vadovo Pauliaus Lukausko atleidimo.

A.Butkevičius stojo B.Vėsaitės pusėn ir kartojo, kad minėtas žmogus atleistas, nes esą netenkino jo kaip vadybininko sugebėjimai, jis nevaikščiojo į darbą. Į „Verslios Lietuvos“ vadovo postą P.Lukauską, beje, pasodino buvęs ūkio ministras konservatorius Dainius Kreivys.

Iš šio Andriaus Kubiliaus bendraminčio A.Butkevičiui teko sulaukti ne itin malonių klausimų. Nenuostabu, kad A.Kubilius susitikimą su A.Butkevičiumi apibendrino kritiškai: „Tenka apgailestauti, kad premjeras niekaip nesugebėjo įvardyti, pagal ką vertino “Verslios Lietuvos„ darbus. Atrodo, kad nesuprantama iki šiol, nei kuo ta agentūra užsiima, nei kokius tikslus jai reikia kelti, kaip juos reikėtų matuoti.“

Išsiuntė į Kazachstaną

Premjerui teko atremti ir dešiniųjų replikas, esą B.Vėsaitė slepiama nuo investuotojų, neįtraukiama į delegacijų sudėtis. A.Butkevičius paaiškino, kad taip nėra. Tačiau juoko pliūpsnio sulaukė ir jo atsakymas po Pauliaus Saudargo klausimo, kur bus slepiama ministrė per Lietuvos pirmininkavimo ES pusmetį.

„Ji šiuo metu Kazachstane, – besijuokiantiems konservatoriams paaiškino premjeras. – Pasitikėjimas ja yra didelis. Ji vadovauja delegacijai. Kita išvyka numatyta į Izraelį, bus aukščiausio lygio susitikimai. Neseniai buvo Kinijoje, kur vadovavo delegacijai.“

A.Butkevičius vis kartojo, kad ministre pasitiki ir vardijo jos svarbius darbus. Esą labai gerai, kad ji peržiūrėjo ES lėšų paskirstymą.

„Jeigu laiku nebūtų buvę sureaguota, mes būtume praradę apie 700 mln. litų“, – apokaliptiškai prabilo premjeras.

Kaltino konservatorius

Beje, kairieji dėl vakarykščio konservatorių susitikimo itin suirzo. Jolanta Bielskienė, socialdemokratų viešųjų ryšių atstovė, popiet išplatino emocingą pranešimą spaudai. Ji, be kita ko, socialdemokratų vardu nepraleido progos įgelti A.Kubiliui ir liberalams.

„Premjeras A.Butkevičius, atšaukęs daug svarbių darbinių klausimų, atvyko į susitikimą nusiteikęs konstruktyviam pokalbiui, tačiau vietoj to buvo priverstas klausytis keistoko humoro, juoko pliūpsnių ir pašaipų Vyriausybės atžvilgiu“, – apibendrino J.Bielskienė.

Pranešimo autorė reziumavo taip: „Socialdemokratai ir toliau yra nusiteikę sunkiam darbui – atgaivinti šalį, nualintą ketverius metus trukusių drastiškų konservatorių ir liberalų reformų, – nekreipdami dėmesio į nesolidų ir destruktyvų opozicijos elgesį.“

B.Vėsaitė tik kelia reitingus

Krašto apsaugos ministras, Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas J.Olekas vakar patikino, kad klausimas, ar B.Vėsaitės sprendimai ir retorika nekelia problemų partijai, niekada nebuvo svarstytas.

„Nesu girdėjęs apie tokius svarstymus, jų partijoje tikrai nėra buvę. Dabar ji pasirinkta opozicijos kritikos taikiniu, bet aš manau, kad daug dalykų, ką ji daro, yra labai reikalingi. O dėl pateikimo – galbūt ji galėtų paieškoti ir kito būdo tam“, – aiškino J.Olekas.

Paklaustas, gal bus ieškoma kitų būdų kovoti su vieša kritika, jis sakė, kad su memais ir kitomis internautų pašaipomis kovoti neįmanoma. Esą kai išryškės ministrės teikiamų ir kritikuojamų pasiūlymų rezultatai, „galbūt pasikeis ir komentatorių nuomonė. Jos sritis sudėtinga, linkime sėkmės“.

Tačiau J.Olekas nustebino iki šiol negirdėtomis optimistinėmis įžvalgomis. Pasak jo, B.Vėsaitės sprendimai ir retorika ne tik neblogina partijos reitingų, bet netgi juos kelia.

„Reikia pažiūrėti į žmonių vertinimus reitinguose – partija labai gerai atrodo. Tai gal ir Birutė prisideda prie to“, – užtikrintai pareiškė B.Vėsaitės partijos kolega.