captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus savivaldybė: šiemet į darželius pateks visi 3–7 metų vaikai

Šį rudenį į valstybinius sostinės darželius ateis visi 3–7 metų mažieji vilniečiai – jų net 5611. Į darželius jau yra pakviesti 4842 vaikai, o iki rugsėjo 1-osios dienos papildomai bus pakviesta 769. 
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.

Augantys priimamų darželinukų skaičiai ir atlikti darbai džiugina: jei kadencijos pradžioje trūko net 7000 vietų, per pastaruosius du metus buvo sukurta daugiau kaip 3500 naujų vietų, dar apie 1000 vietų šiuo metu įrengiama, efektyviai išnaudojant turimas darželių patalpas. Be to, kitąmet Vilniuje suplanuota pastatyti 12 modulinių darželių priestatų prie jau esamų įstaigų ir pradėti 5 naujų savivaldybės darželių statybas. Pastačius 12 modulinių darželių, bus sukurta dar apie 1440 vietų mažiesiems vilniečiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.    

Per pirmus du kadencijos metus Vilniuje  buvo atidaryti nauji savivaldybės vaikų darželiai: „Ąžuolas“, „Gluosnis“, naujas „Kodėlčiuko“ skyrius, nauja lopšelio-darželio „Lazdynėlis“ grupė, taip pat buvusiuose vaikų globos namuose įsikūrė darželis „Žolynas“. Naujus sostinės darželius lanko apie 700 vaikų.

Nuo šio rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą bus skiriama visiems vilniečiams. Kompensacija padės samdant auklę ar patiems prižiūrint vaikus namuose. Tikimasi, kad nuo rudens dėl 100 eurų kasmėnesinės kompensacijos už vaikų priežiūrą kreipsis apie 1000 vilniečių.

2014 metais į sostinės darželius buvo priimta 1950 vaikų (3–7 metų amžiaus), 2015 m. – 2372 vaikai, 2016 m. – 4498, 2017 m. – 4842 vaikai, kuriems nuo 3 iki 7 metų. Toks nuosekliai augantis priimtų darželinukų skaičius rodo, kad keturių žingsnių programa pateisina lūkesčius ir šioje kadencijoje pasirinkta ikimokyklinio ugdymo plėtros strategija – sėkminga. Pagrindinis savivaldybės tikslas, kad iki kadencijos pabaigos sostinėje nebeliktų vaikų, laukiančių eilėse į darželius ir tam pasitelktas visas kompleksas naujų sprendimų.

Vilniaus savivaldybė naujų vietų kūrimą darželiuose Vilniuje skatina iškart keliomis kryptimis: renovuodama esamus darželius, išnuomodama valstybinę žemę privatiems darželiams viešojo konkurso būdu, planuodama statyti greitai surenkamus modulinius darželius prie jau veikiančių savivaldybės darželių, ir 100 eurų programos pagalba skatindama privačių darželių plėtrą. Jei 2014 metų rugsėjo 1 dieną, kol naujoji tvarka dar nebuvo įsigaliojusi, 87 privačias įstaigas lankė apie 3000 vaikų, tai pernai rudenį – 120 privačiuose darželiuose ugdomi jau daugiau kaip 5666 vaikų. Įgyvendinama keturių žingsnių programa duoda vaisių ir leidžia tikėtis, jog per trejus metus vietų užteks visiems norintiems lankyti darželius.

Daugiausiai laisvų vietų sostinės darželiuose šiuo metu yra 3–5 amžiaus grupėse darželiuose ir 4–7 m. amžiaus grupėse, įsikūrusiose darželiuose ir mokyklų patalpose. Laisvų vietų 3–5 m. ir 4–7m. vaikams dar galima rasti grupėse ne tik lietuvių, bet ir lenkų bei rusų ugdomąja kalba. Laisvų vietų ugdymo įstaigose yra visose seniūnijose: Antakalnyje, Fabijoniškėse, Grigiškėse, Justiniškėse, Karoliniškėse, Lazdynuose, Naujamiestyje, Naujininkuose, Naujojoje Vilnioje, Paneriuose, Pašilaičiuose, Rasose, Senamiestyje, Šeškinėje, Šnipiškėse, Vilkpėdėje, Viršuliškėse, Žirmūnuose, Žvėryne. Skelbiamas sąrašas į laisvas vietas.

Registruojant vaikus į laisvas vietas, svarbu ir būtina numatyti galimas rizikas, apskaičiuoti ir atsakingai pasirinkti įstaigą, redaguoti savo prašymą, papildant jį ta įstaiga, kurioje šiuo metu yra laisvų vietų. Rekomenduojame apsidraudžiant pasiteirauti – ar paskelbtos papildomo priėmimo vietos vis dar yra laisvos, telefonais 8 5 211 2757 ir 8 5 211 2407 arba el. paštu darzeliai@vilnius.lt bei pasitikrinti sistemoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...